ios16.2 1

iOS 16.2 wprowadza dziwne ograniczenie do nowych iPhone’ów

iOS 16.2, czyli najnowszy system operacyjny firmy Apple dla smartfonów wprowadza dziwne ograniczenie do nowych iPhone’ów. O co chodzi? Wyjaśniamy.

Apple postanowiło nie umożliwiać natychmiastowego włączenia pewnej usługi. Jakiej? Mowa o funkcji zaawansowana ochrona danych iCloud, która ma chronić wiadomości, kopie zapasowe, zdjęcia, notatki i inne dane osobowe. Ta funkcja jest dostępna w systemach iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS 13.1, ale nie wszyscy użytkownicy iPhone mogą ją włączyć.

Według źródła w najnowszej wersji beta systemu iOS 16.2 znaleziono dziwne ograniczenie. Użytkownik, który niedawno kupił i aktywował urządzenie, nie może włączyć zaawansowanej ochrony danych iCloud. Smartfon informuje go, że ta funkcja będzie dla niego dostępna dopiero za kilka miesięcy. Skargi na takie komunikaty pochodzą od beta testerów, którzy niedawno kupili swoje urządzenia.

iOS 16.2 wprowadza dziwne ograniczenie do nowych iPhone'ów ciekawostki ios 16.2 public beta, iOS 16.2 kiedy, ios 16.2 jailbreak, ios 16.2 download, ios 16.2 co nowego, ios 16.2 beta profile download, ios 16.2 bateria, iOS 16.2  iOS 16.2, czyli najnowszy system operacyjny firmy Apple dla smartfonów wprowadza dziwne ograniczenie do nowych iPhone'ów. O co chodzi? Wyjaśniamy. ochrona 1

Jeśli chodzi o funkcję to jak widzicie na powyższym screenie będzie ona w pełni zaszyfrować następujące dane:

  • Kopia zapasowa urządzenia
  • Kopia zapasowa wiadomości
  • Dysk iCloud
  • Zdjęcia
  • Przypomnienia
  • Zakładki Safari
  • Skróty Siri
  • Notatki głosowe
  • Karnety w aplikacji Wallet

Co ciekawe zakaz nie pojawia się na urządzeniach, które zostały zakupione jakiś czas temu i są powiązane z kontem Apple ID. Nie jest do końca jasne, dlaczego wprowadzono te ograniczenia.

Czy funkcja jest domyślnie włączona?

Zaawansowana ochrona danych nie jest domyślnie włączona. W niedawnym wywiadzie Craig Federighi wyjaśnił, że zaawansowana ochrona danych wymaga zgody użytkownika. Aby włączyć funkcję po prostu przejdź do Ustawień, iCloud i Zaawansowanej ochrony danych, włącz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Czy zaawansowana ochrona danych iCloud jest darmowa?

Tak, to usługa nie kosztuje. Zaawansowana ochrona danych to dodatkowa warstwa ochrony oferowana każdemu, kto ma konto iCloud, bez dodatkowych opłat.

Należy jednak pamiętać, że obecnie funkcja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.Pozostała cześć użytkowników na całym świecie na uruchomienie usługi musi poczekać do początku roku 2023. Konkretna data startu nie są znana.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top