klucze 1

iOS 16.3 beta 1 dodaje obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwa

iOS 16.3 beta 1 dodaje ważne zmiany związane z bezpieczeństwem użytkowników. Jakie? Czego dotyczą nowości? Wszystko w tym wpisie.

Pierwsza z nich dotyczy Advanced Data Protection for iCloud, nowej funkcji, która wprowadza szyfrowanie end-to-end do każdego rodzaju danych przechowywanych w iCloud, natomiast druga zmiana dotyczy możliwości zaoferowania fizycznego klucza bezpieczeństwa, który będzie wykorzystywany do uzyskania kluczy uwierzytelniania dwuskładnikowego wymaganych przez Apple ID.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe z kluczami bezpieczeństwa

Możemy maksymalnie uprościć to pojęcie na przykładzie. Wiele banków w przeszłości stosowało klucze bezpieczeństwa, w których mogliśmy znaleźć tylko jeden klucz. Po dotknięciu klawisza na ekranie pojawił się ciąg cyfr, które należało wpisać na stronie banku, aby uwierzytelnić dostęp i umożliwić nam wejście na nasze konto.

Metoda Apple jest praktycznie identyczna. Firma oferuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie dostępu do Apple ID, gdzie 6-cyfrowe kody są wysyłane na już podłączone urządzenia Apple lub poprzez SMS, jeśli ich nie ma. Z kolei w przypadku fizycznego klucza bezpieczeństwa kody byłyby generowane przez niego, zastępując obecne kody weryfikacyjne i zapewniając wyższy stopień bezpieczeństwa, zwłaszcza w celu zapobiegania phishingowi i nieautoryzowanemu dostępowi.

To nie Apple będzie sprzedawać te fizyczne klucze bezpieczeństwa, ale firma będzie współpracować z FIDO Alliance.

Zaawansowana ochrona danych dla iCloud

iOS 16.3 beta 1 dodaje obsługę fizycznych kluczy bezpieczeństwa ciekawostki zmiany i nowości w iOS 16.3 beta 1, iOS 16.3 beta 1, co nowego w iOS 16.3 beta 1  iOS 16.3 beta 1 dodaje ważne zmiany związane z bezpieczeństwem użytkowników. Jakie? Czego dotyczą nowości? Wszystko w tym wpisie. ochrona 10

Funkcja jest już udostępniona i aktywna od iOS 16.2 w USA, ale wraz z iOS 16.3 wiemy, że firma zaplanowała jej uruchomienie  na luty / marzec 2023 roku, w wielu innych krajach. Nie mamy jeszcze pełnej listy, ale na pewno jest to kolejna nowość w iOS 16.3 (która zapewne pojawi się także w Polsce).

Apple twierdzi, że fizyczne klucze bezpieczeństwa zapewniają silną ochronę przed phishingiem i nieautoryzowanym dostępem do konta. I brzmi to logicznie, ponieważ tylko właściciel konta ma dostęp do fizycznego klucza i nikt inny. Klucze bezpieczeństwa można skonfigurować na urządzeniach w wersji beta, przechodząc do Apple ID –  Hasło i zabezpieczenia – Dodaj klucze bezpieczeństwa i postępując zgodnie z instrukcjami.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top