sos

iOS 16.3 wprowadza drobne zmiany w Emergency SOS

Wczoraj Apple udostępniło iOS 16.3 beta 2 dla deweloperów. Nowy system wprowadza drobne zmiany w funkcji „Emergency SOS”. Co się zmieniło?

Dla tych, ktorzy jeszcze nie wiedzą Emergency SOS (SOS awaryjne) jest dostępna w urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad i Apple Watch, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych. Aby skorzystać z tej funkcji, należy przytrzymać przycisk boczny lub przycisk Digital Crown na Apple Watch aż pojawi się opcja wyboru “SOS awaryjne”. Następnie, po potwierdzeniu, urządzenie automatycznie wyśle sygnał do najbliższej jednostki ratunkowej oraz wysła powiadomienie do wybranych kontaktów awaryjnych.

W przypadku iPhone’a możliwe jest również wykonanie połączenia telefonicznego bezpośrednio z funkcją SOS. To jest bardzo przydatne w sytuacjach zagrożenia, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc, na przykład w razie napadu, wypadku lub zagrożenia zdrowia. Może być również skonfigurowane, aby automatycznie wysyłało Twoją lokalizację, co pomaga służbom ratunkowym znaleźć Ciebie szybciej.

Aby szybko wezwać służby ratunkowe, po prostu przytrzymując przyciski iPhone’a przez kilka sekund. Jeśli to zrobimy, nasz iPhone rozpocznie odliczanie z głośnym alarmem, a po 10 sekundach wezwie służby ratunkowe. Jednak w systemie iOS 16.3 beta 2 ta funkcja działa teraz inaczej.

Funkcja „Zawieszenie połączenia” nosi teraz nazwę „Zawieś i zwolnij połączenie”. Zgodnie z nowym opisem, iPhone będzie teraz czekał, aż zwolnimy klawisze, aby wezwać służby ratunkowe, nawet po odliczeniu.

iOS 16.3 wprowadza drobne zmiany w Emergency SOS ciekawostki ios 16.3 public beta, ios 16.3 kiedy, ios 16.3 beta co nowego, iOS 16.3 beta 2, ios 16.3 beta, iOS 16.3  Wczoraj Apple udostępniło iOS 16.3 beta 2 dla deweloperów. Nowy system wprowadza drobne zmiany w funkcji „Emergency SOS”. Co się zmieniło? iOS11beta5 sos

Oto pełny opis:

Zadzwoń, naciskając i przytrzymując i zwalniając

Jeśli ciągle naciskasz i przytrzymujesz boczny przycisk i jeden z przycisków głośności, rozpocznie się odliczanie i włączy się alarm. Po odliczeniu, jeśli zwolnisz przyciski, iPhone zadzwoni pod numer 911.

Tak funkcja została opisana wcześniej:

Zadzwoń z zawieszeniem

Jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk boczny i przycisk głośności, pojawi się funkcja Emergency SOS. Jeśli nadal będziesz je trzymać, rozpocznie się odliczanie, któremu towarzyszy alarm. Kiedy odliczanie dobiega końca, iPhone dzwoni pod numer 911.

W tym momencie nie jest jasne, czy zmiana na stałe, czy też Apple tylko testuje nowe zachowanie. Więcej na temat iOS 16.3 beta 2 dowiecie się z poniższego filmu, którego autorem jest zolotech.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top