ios16.4 1

iOS 16.4 beta 3 umożliwia określenie Apple ID dla aktualizacji systemu w wersji beta

iOS 16.4 to aktualizacja systemu Apple, która wprowadza nową zmianę w procesie uzyskiwania dostępu do wersji beta swojego oprogramowania.

Jak już wcześniej pisaliśmy od tejże wersji systemu  będzie wymagane podanie identyfikatora Apple ID, które jest związane z kontem programisty lub publicznym kontem beta, aby uzyskać dostęp do wersji beta.

Dotychczasowa procedura uzyskiwania dostępu do wersji beta była jasna – użytkownicy musieli zalogować się na konto programisty lub wybrać publiczną wersję beta, aby uzyskać odpowiednio dostęp do wersji beta programisty lub publicznej wersji beta. Jednak nie było takiej opcji dla osób, które korzystają z oddzielnych identyfikatorów Apple ID dla użytku osobistego i do użytku w wersji beta. Dzięki iOS 16.4 beta 3 ta sytuacja uległa zmianie.

iOS 16.4 beta 3 umożliwia określenie Apple ID dla aktualizacji beta

Apple wprowadziło pole “Apple ID”, które umożliwia zalogowanie się do oddzielnego “Apple ID”, umożliwiając pobieranie wersji beta za pośrednictwem płatnego konta dewelopera lub za darmo za pośrednictwem publicznej wersji beta.

Ta zmiana sposobu pobierania aktualizacji beta wpłynie przede wszystkim na osoby korzystające z profili Developer Center do instalowania wersji beta, do których normalnie nie miałyby dostępu. W przyszłości nie będzie możliwe instalowanie wersji beta z profilu, a każda osoba uruchamiająca wersję beta programisty będzie musiała mieć dostęp do konta programisty.

Ta zmiana w dostępie do wersji beta ma na celu uproszczenie procesu aktualizacji, jednakże uniemożliwia osobom niebędącym programistami instalowanie wersji beta za pośrednictwem profilu programisty. Zmiana ta z pewnością przyniesie korzyści programistom, którzy będą mieć większą kontrolę nad procesem testowania i wdrażania wersji beta swojego oprogramowania.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta zmiana pojawia się od wersji iOS 16.4, więc podobne rozwiązanie na pewno zostanie wprowadzone podczas testowania iOS 17 beta, czyli systemu, którego testowanie rozpocznie się zapewne na początku czerwca tego roku.

A Wy co sądzicie o tej zmianie? Jesteście z tej nowości zadowoleni? Czy raczej nie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Czytaj tak:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top