ios16.4

iOS 16.4 beta 4 i iPadOS 16.4 beta 4 dostępne

Apple właśnie udostępniło deweloperom systemy iOS 16.4 beta 4 oraz iPadOS 16.4. beta 4. Co się zmieniło? Oto pełna lista zmian i nowości.

W systemie oznaczonym numerem 16.4 znajduje się kilka nowości. Jedną z nich są nowe emotikony, które zostały dodane w tej wersji, w tym potrząsanie głową, różowe serce, jasnoniebieskie serce, osioł, łoś, meduza, hiacynt, imbir, czarny ptak i wiele innych. Łącznie jest ich 31.

Kolejną nowością jest możliwość otrzymywania powiadomień Safari Web Push. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli otrzymywać powiadomienia z witryn internetowych, które zostaną dodane na ekran główny urządzenia. Powiadomienia te będą działać tak samo jak te, które otrzymujemy z witryn na Macu.

W aktualizacji pojawiły się również zmiany dotyczące innych przeglądarek internetowych, takich jak Chrome, które pozwolą użytkownikom na dodawanie stron internetowych i witryn do Ekranu głównego. Ponadto Apple wprowadziło aktualizację architektury HomeKit, co powinno poprawić wydajność urządzeń z tym systemem operacyjnym.

Podczas testów beta deweloperzy będą mogli również przetestować drobne aktualizacje w Apple Music, nowe opcje dla Skrótów, ponownie wprowadzoną animację przewracania stron dla Apple Books i wiele innych.

Co nowego w iOS 16.4 beta 4iOS 16.4 beta 4 i iPadOS 16.4 beta 4 dostępne ciekawostki iPadOS 16.4 beta 4, iOS 16.4 beta 4  Apple właśnie udostępniło deweloperom systemy iOS 16.4 beta 4 oraz iPadOS 16.4. beta 4. Co się zmieniło? Oto pełna lista zmian i nowości. iOS16.4 1 1

 

Jeśli chodzi o nowości i zmiany w iOS 16.4 beta 4 to nowy system skupia się jedynie na poprawkach błędów.

Warto zwrócić uwagę, że aktualizacje beta nie są jeszcze dostępne dla zwykłych użytkowników, a jedynie dla zarejestrowanych deweloperów. Aktualizacje te można pobrać over-the-air, po zainstalowaniu odpowiedniego profilu z Centrum Deweloperskiego, jednakże w przyszłości beta wersje nie będą wymagały profilu i będą wykonywane bezpośrednio na urządzeniu poprzez Apple ID połączone z kontem deweloperskim.

Dziś wraz z iOS 16.4 beta 4 i iPadOS 16.4 beta 4 wydane zostały także czwarte bety systemów watchOS 9.4, tvOS 16.4 oraz macOS 13.3. Są one także przeznaczone tylko dla beta testerów. Prawdopodobnie jeszcze dziś lub jutro te same wersje dostępne będą dla publicznych beta testerów. Gdy tylko to nastąpi damy Wam znać.

Jak zainstalować betę iOS 16.4

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania, które nastąpi najprawdopodobniej pod koniec marca możesz zainstalować nowy system w wersji beta już teraz. Aby to zrobić udaj się na stronę beta.apple.com i postępuj z dostępną tam instrukcją. Za pomocą tej metody zainstalujecie na swoich urządzeniach trzecią publiczna betę systemu oznaczonego numerem 16.4.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top