ios16.4 1

iOS 16.4 blokuje możliwość darmowej instalacji systemu w wersji beta

Od kilku lat Apple oferuje program deweloperski dla iOS, który umożliwia wczesny dostęp do najnowszych funkcji. Niestety wraz z iOS 16.4 kończy się darmowe instalowanie deweloperskich wersji systemu.

Do niedawna, aby uzyskać dostęp do wersji beta dla programistów iOS, użytkownicy musieli ręcznie instalować profil beta i pobrać aktualizację oprogramowania poprzez iTunes lub specjalną aplikację. To wymagało pewnej wiedzy technicznej i czasu.

Jednakże, wraz z wersją iOS 16.4 beta 1 i iPadOS 16.4 beta 1, Apple wprowadziło nowy sposób przystąpienia do programu deweloperskiego, który upraszcza proces pobierania wersji beta i usuwa potrzebę instalowania profilu z Centrum Deweloperów. Z jednej strony jest to dobra wiadomość, a z drugiej zła.

Aby przystąpić do programu deweloperskiego iOS i uzyskać dostęp do wersji beta dla programistów, należy najpierw założyć konto w Programie dla deweloperów Apple na oficjalnej stronie Apple Developer. Następnie należy zalogować się na swoim urządzeniu iPhone lub iPad przy użyciu tego samego identyfikatora Apple ID, który został użyty do rejestracji w programie deweloperskim.

Po zalogowaniu się na swoim urządzeniu należy przejść do sekcji Ustawienia, a następnie do sekcji Aktualizacje oprogramowania. Tam użytkownicy zobaczą nową opcję “Beta Updates“. W tym miejscu użytkownicy mogą wybrać, czy chcą włączyć deweloperską wersję beta czy publiczną wersję beta. Po wybraniu odpowiedniej opcji, urządzenie będzie automatycznie sprawdzać dostępność aktualizacji beta.

Zła wiadomość jest taka, że dostęp do wersji beta dla programistów wymaga aktywnego członkostwa w Programie dla Deweloperów Apple. W nowym systemie rejestracji do programu deweloperskiego, Apple zdecydowało się na usunięcie profili beta, co znacznie upraszcza proces i zapewnia łatwiejszy dostęp do wersji beta, ale uniemożliwia przy tym możliwość instalacji bety “za darmo”. W przyszłych wersjach systemu iOS i iPadOS, nowe ustawienia będą jedynym sposobem na włączenie deweloperskich wersji beta, a profile konfiguracyjne nie będą już zapewniać dostępu.

Oczywiście mowa o zwykłej tradycyjnej wersji deweloperskiej. Publiczne bety, które pojawiają się nieco później będą dostępne za darmo.

Co Wy na to? Nie jest to najlepsza wiadomość…

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top