instagram

iOS 16.4: Jak korzystać z aplikacji internetowych na iPhone

Jedną z nowości w iOS 16.4 i iPadOS 16.4 jest możliwość korzystania z tzw. aplikacji internetowych. Co to takiego? Jak działa? Wyjaśniamy!

Poniżesz znajdziecie szczegółowy opis mówiący o tym, czym są aplikacje internetowe na iPhone, iPad, jak z nich korzystać, jak skonfigurować a także jak włączyć powiadomienia push dla tych aplikacji.

Czym są aplikacje internetowe (PWA)?

Apple nazywa “aplikacje internetowe” progresywnymi aplikacjami internetowymi (PWA). Są to zwinne, adaptacyjne aplikacje zbudowane wyłącznie przy użyciu technologii webowych, takich jak HTML, CSS i JavaScript. W przeciwieństwie do “aplikacji webowych”, które funkcjonują jako proste zakładki na ekranie głównym, PWA mogą być pobierane z wyprzedzeniem i uruchamiane w trybie offline, a także korzystać ze wspólnych webAPI. Dzięki temu mogą udostępniać funkcje aplikacji z dostępem do geolokalizacji, kamery i Apple Pay.

Jak korzystać z aplikacji internetowych na iOS 16.4?

Korzystanie z aplikacji internetowych na iOS 16.4 jest bardzo proste. Oto kroki, które musisz wykonać, aby dodać aplikację internetową do ekranu głównego urządzenia:

 • Otwórz przeglądarkę Safari na swoim urządzeniu.
 • Przejdź do strony internetowej, która ma PWA / aplikację internetową.
 • W naszym przypadku jest to Instagram.
 • Stuknij w przycisk “Akcja” kwadrat ze strzałką zwany również “Udostępnij”.
 • Przesuń palcem w dół do dolnej części strony udostępniania i wybierz “Ada to Home Screen”.
 • Nadaj aplikacji internetowej nazwę, a następnie kliknij “Dodaj”.
 • Twoja nowa aplikacja internetowa pojawi się w wolnym miejscu na ekranie głównym urządzenia. Jeśli jej otwarcie powoduje powrót do domyślnej strony internetowej, zamknij Safari, a następnie ponownie uruchom aplikację internetową.

Ważne jest, aby pamiętać, że aplikacje internetowe nie mają dostępu do niektórych funkcji sprzętowych, takich jak Bluetooth i Touch ID/Face ID, i nie mogą uruchamiać kodu w tle. Nie mają też dostępu do zakupów w aplikacji i innych usług Apple.

Jak skonfigurować powiadomienia push dla aplikacji internetowych?

W iOS 16.4 i iPadOS 16.4, Apple dodało nową funkcję, która pozwala aplikacjom internetowym dodanym do Home Screen na wysyłanie powiadomień push . Jak je włączyć? Sprawa jest dość prosta i wymaga kilku prostych kroków. Oto kroki, które musisz wykonać, aby skonfigurować powiadomienia push dla aplikacji internetowych:

 • Upewnij się, że uruchomiłeś urządzenie z systemem iOS 16.4 lub nowszym.
 • Otwórz aplikację internetową, którą dodałeś do ekranu głównego urządzenia.
 • Zlokalizuj i włącz opcję, która umożliwia powiadomienia push. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji może pojawić się monit o włączenie powiadomień.
 • Po wyświetleniu pytania o pozwolenie, stuknij w “Pozwalaj”, aby umożliwić aplikacji internetowej wysyłanie powiadomień, tak jak w przypadku zwykłych aplikacji.
 • Jeśli chcesz zarządzać powiadomieniami dla aplikacji internetowej, przejdź do sekcji “Powiadomienia” w ustawieniach systemu.
 • W sekcji “Powiadomienia” znajdź aplikację internetową, dla której chcesz zarządzać powiadomieniami, a następnie dostosuj ustawienia, takie jak dźwięki, wibracje i wyświetlanie powiadomień na ekranie blokady.
 • Możesz również zarządzać ustawieniami powiadomień dla poszczególnych typów powiadomień, takich jak powiadomienia dotykowe, dźwiękowe i bannerowe.

Po wykonaniu tych kroków będziesz otrzymywać powiadomienia push dla aplikacji internetowych na swoim urządzeniu z systemem iOS 16.4.

Warto pamiętać, że nie wszystkie aplikacje internetowe obsługują powiadomienia push. Aby móc korzystać z tej funkcji, aplikacja musi mieć odpowiednie API i poprawnie skonfigurowane powiadomienia push.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top