safari 1

iOS 16.4 wprowadza wsparcie dla Web Push Notifications!

Kolejną nowością w iOS 16.4 o której należy wspomnieć jest dodanie wsparcia dla Web Push Notification w Safari. Co to takiego? Już wyjaśniamy.

Safari to przeglądarka internetowa opracowana przez Apple, która jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym macOS oraz iOS. Przeglądarka ta zyskała wczoraj nową funkcjonalność, która pozwala na korzystanie z powiadomień push za pośrednictwem standardowego HTML5 Web Push API. To ogromny krok naprzód dla użytkowników Safari i dla stron internetowych, które chcą dostarczać szybkich i skutecznych powiadomień swoim użytkownikom.

Funkcja Web Push Notifications umożliwia stronie internetowej przesyłanie powiadomień do użytkownika nawet wtedy, gdy nie przegląda on tej strony. Oznacza to, że użytkownik może otrzymywać ważne powiadomienia, bez konieczności przeglądania całej witryny.

Aby strona internetowa mogła korzystać z Web Push Notifications, musi najpierw poprosić użytkownika o zgodę na otrzymywanie powiadomień. Po uzyskaniu zgody, strona internetowa może wysyłać powiadomienia do użytkownika, które będą wyświetlać się nawet po zamknięciu przeglądarki.

W przypadku Safari, funkcja Web Push Notifications jest dostępna tylko dla aplikacji internetowych dodanych do ekranu głównego. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową, kliknąć przycisk udostępniania w Safari, a następnie wybrać opcję „Dodaj do ekranu głównego”. Spowoduje to utworzenie ikony aplikacji na ekranie głównym, a strona internetowa będzie miała teraz możliwość korzystania z Web Push Notifications.

Zarządzanie powiadomieniami w Safari jest bardzo proste i wygodne. Użytkownik otrzyma powiadomienia w postaci banerów, które pojawią się na ekranie blokady lub w górnej części ekranu, gdy telefon jest w użyciu. Dodatkowo, na ikonie aplikacji pojawi się odznaka z małą cyfrą w środku, wskazująca, ile powiadomień nie zostało jeszcze przeczytanych.

Apple wiedząc, jak irytujące mogą być powiadomienia push, wprowadziło integracje z trybem skupienia, co umożliwia użytkownikowi ustawienie preferencji dotyczących otrzymywanych powiadomień. Na przykład, jeśli ustawimy tryb na „Praca” lub „Nie przeszkadzać”, powiadomienia te nie będą miały dźwięku i nie będą pojawiać się na ekranie.

Integracja Web Push Notifications w Safari to duży krok naprzód w dziedzinie powiadomień internetowych.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top