ios16beta3

iOS 16 beta 3 dodaje obsługę wirtualnych kart kredytowych w Safari

Widzieliśmy już nowe Apple Pay API, które pozwala użytkownikom CarPlay płacić bezpośrednio z samochodu. iOS 16 wprowadza także możliwość śledzenia zamówień oraz usługę Apple Pay Later.

W iOS 16 betą 3 pojawiło się coś nowego. Apple zaczęło dodawać wsparcie dla wirtualnych kart kredytowych.

Dla tych, którzy nie wiedzą, wirtualne karty kredytowe są wydawane przez niektóre banki i oferują alternatywne numery kart kredytowych lub debetowych. Użytkownicy mogą wprowadzić te numery na dowolnej stronie internetowej bez większych obaw, a w przypadku, gdy zostaną oszukani lub gdy dane ich karty zostaną skradzione, mogą po prostu zablokować kartę wirtualną, czyniąc te numery nieważnymi, bez konieczności dzwonienia do banku i bez konieczności całkowitego zablokowania przez bank karty głównej, której numery zawsze pozostawały tajne i prywatne.

iOS 16 beta 3 dodaje obsługę wirtualnych kart kredytowych w Safari ciekawostki wsparcie dla wirtualnych kart w safari, iOS 16 beta 3, iOS 16  Widzieliśmy już nowe Apple Pay API, które pozwala użytkownikom CarPlay płacić bezpośrednio z samochodu. iOS 16 wprowadza także możliwość śledzenia zamówień oraz usługę Apple Pay Later. iOS 16 virtual cards Safari

Apple Pay jest już bezpiecznym systemem płatności, ale Apple myśli także o tych, którzy przy zakupach online korzystają z tradycyjnych kart kredytowych. Analizując kod bety iOS 16 odkryto, że Safari będzie obsługiwać wirtualne numery kart kredytowych. Oto niektóre z wpisów znalezionych w firmware:

Udostępnij tę kartę w autouzupełnianiu Safari i ukryj prawdziwy numer karty podczas zakupów online.

Kontynuuj korzystanie z karty jak zwykle. Podczas zakupów online będzie on dostępny w autouzupełnianiu Safari i sprawi, że informacje o Twojej prawdziwej karcie pozostaną ukryte.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa strona będzie teraz korzystać z numeru karty wirtualnej zapisanego w autouzupełnianiu Safari.

Oczywiście wykorzystanie tej funkcji będzie zależało również od banków, które mają obsługiwać wirtualne karty kredytowe.

AutoFill dla kart kredytowych w Safari będzie można używać także bez kart wirtualnych, aby przyspieszyć operację i uniknąć ciągłego wyciągania prawdziwej karty kredytowej, co za każdym razem naraża nas na ryzyko. Wreszcie funkcja autouzupełniania kart kredytowych w Safari będzie mogła również sprawdzić, czy nasza karta kredytowa (a tym samym bank, który ją wydał) obsługuje Apple Pay.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top