ios16 2

iOS 16 beta 4 wprowadza nowy tryb „uśpienia” dla tapet

iOS 16 beta 4 wprowadza nowy tryb „uśpienia” dla tapet – odkrył to portal 9to5mac. Nowość pojawi się w iPhone 14 Pro.

Z kodu iOS 16 beta 4 pochodzi kolejne potwierdzenie nadejścia zawsze włączonego wyświetlacza w iPhone 14 Pro.

Jak odkrył serwis 9to5Mac, najnowsza beta iOS 16 dodaje nowy stan “Uśpienia” do domyślnych tapet. Nowy tryb “Sleep” to ciemniejsza wersja tapet, bardziej nadająca się do wyświetlania na zawsze włączonym wyświetlaczu. W uproszczeniu nowy stan “Sleep” można by opisać jako filtr fotograficzny, który można nałożyć na dowolny obraz, który użytkownik wybierze jako tapetę.

Jak zauważa 9to5Mac, wygląda na to, że Apple powieli w iPhone 14 Pro zachowanie, które znajdziemy w Apple Watch. Apple Watch Series 5 i późniejsze z zawsze włączonym wyświetlaczem pokazują ciemniejszą wersję tła do momentu podniesienia nadgarstka, więc podobnie iPhone 14 Pro mógłby pokazywać ciemniejszą wersję tła do momentu odblokowania go przez użytkownika.

iOS 16 beta 4 wprowadza nowy tryb „uśpienia” dla tapet ciekawostki iPhone 14 Pro, iOS 16 beta 4  iOS 16 beta 4 wprowadza nowy tryb „uśpienia” dla tapet - odkrył to portal 9to5mac. Nowość pojawi się w iPhone 14 Pro. ip14pro 2

Dzięki nowemu trybowi “Sleep” użytkownicy będą więc mogli zobaczyć swoją tapetę i informacje, takie jak godzina i widżety ekranu blokady, nawet gdy ich wyświetlacz nie będzie aktywny. Trzeba jednak zaznaczyć, że zawsze włączony wyświetlacz pojawi się tylko w modelu Pro z serii iPhone 14.

Technologia pojawi się w iPhone 14 Pro dzięki bardziej zaawansowanym wyświetlaczom, których częstotliwość odświeżania wynosi tylko 1 Hz. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są wyposażone w technologię ProMotion, ale mogą przejść do maksymalnie 120 Hz i minimalnie 10 Hz. W porównaniu do iPhone’a 13 Pro, niższa częstotliwość odświeżania 1 Hz w serii iPhone 14 Pro poprawi efektywność energetyczną dzięki zawsze włączonemu wyświetlaczowi.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top