prywatnosc

iOS 16 blokuje możliwość kopiowanie tekstu ze schowka przez aplikacje

Kolejną ciekawą funkcją o której nie mówiło Apple jest możliwość blokowanie przez system iOS kopiowania tekstu ze schowka przez aplikacje firm trzecich.

Pamiętacie jak po wydaniu iOS 15 okazało się, że wiele aplikacji potajemnie kopiowało tekst z naszego schowka? Były to m.in. takie aplikacje jak TikTok, Viber, Aliexpress i inne.  Po fali krytyki wiele z nich usunęło kopiowanie, ale w App Store nadal są apki, które to robią m.in. ROIDMI czy Furgonetka.

Na szczęście w iOS 16 się to zmieni i aplikacje nie będą już miały możliwości kopiowania zawartości schowka bez naszej zgody.

iOS 16 blokuje możliwość kopiowanie tekstu ze schowka przez aplikacje ciekawostki kopiowanie schowka, iOS 16  Kolejną ciekawą funkcją o której nie mówiło Apple jest możliwość blokowanie przez system iOS kopiowania tekstu ze schowka przez aplikacje firm trzecich. IMG 0874

Jak widzicie na powyższym screenie w iOS 16 za każdym razem, gdy aplikacja będzie chciała skopiować schowek użytkownik otrzyma komunikat i będzie musiał się na to zgodzić. Mała rzecz, a cieszy!

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania nowych systemów, to możesz zainstalować wersję beta już teraz. Jak tego dokonać dowiesz się w tym wpisie – iOS 16 beta 1 – skąd pobrać i jak zainstalować? Jak przygotować się do aktualizacji? Tego dowiesz się klikając tutaj – Jak przygotować się do instalacji bety iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13.

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry