kontroler

iOS 16 dodaje obsługę kontrolerów Nintendo

Najnowsze kontrolery Nintendo mogą być używane na iPhone’ach i iPadach dzięki iOS 16. System dodaje obsługę Joy-Con i kontrolera Nintendo Switch Pro.

Jak zauważył deweloper Riley Testut, dzięki systemowi iOS 16 można już parować kontrolery do gier Nintendo Switch z iPhone’ami i iPadami, a także komputerami Mac i telewizorami Apple.

Systemy iOS 16 i iPadOS 16 obsługują kontrolery Joy-Con i Pro Controller firmy Nintendo. Ponadto kod z wersji beta 1 pokazuje, że nowe systemy operacyjne obsługują także kontrolery 8Bitdo, BADA MOGA XP5-X Plus i Logitech F710 Gamepad.

iOS 16 dodaje obsługę kontrolerów Nintendo ciekawostki kontroler nintendo, ipados 16, iOS 16  Najnowsze kontrolery Nintendo mogą być używane na iPhone'ach i iPadach dzięki iOS 16. System dodaje obsługę Joy-Con i kontrolera Nintendo Switch Pro. iOS16

Jeśli chodzi o kontrolery Joy-Cons, można je traktować jako jedną całość lub używać osobno. Po sparowaniu sterowniki można dostosować do własnych potrzeb w ustawieniach Bluetooth.

Ponadto obsługa kontrolerów innych firm w systemie iOS jest teraz oparta na “aktywach mobilnych”, co oznacza, że Apple może dodać obsługę jeszcze większej liczby kontrolerów over-the-air bez konieczności wydawania nowej wersji systemu iOS.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry