ios16 2

iOS 16 integruje obsługę inteligentnych kart

Wśród wielu nowości w iOS 16 jest wsparcie dla kart inteligentnych. Co to takiego i jak działa? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

Jak wyjaśnia Apple w dokumencie wsparcia biznesowego, iOS 16 obsługuje czytniki kart inteligentnych zgodne z CCID oraz karty inteligentne PIV. Zazwyczaj niektórzy pracownicy rządowi i “wrażliwi” pracownicy firm otrzymują kartę inteligentną i używają jej, aby uzyskać dostęp do bezpiecznych stron internetowych w celu sprawdzenia wynagrodzenia, dostępu do szkoleń, wysyłania wiadomości do kolegów, dostępu do poczty internetowej i innych.

Karty inteligentne PIV (Personal Identity Verification) muszą być odczytywane za pomocą zewnętrznego czytnika zgodnego ze standardem CCID.

iOS 16 integruje obsługę inteligentnych kart ciekawostki obsługa inteligentnych kart, iOS 16  Wśród wielu nowości w iOS 16 jest wsparcie dla kart inteligentnych. Co to takiego i jak działa? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie. karta 1

Jeśli masz już czytnik kart inteligentnych, możesz go przetestować, podłączając go do iPhone’a z systemem iOS 16 za pomocą adaptera dla urządzenia. W większości przypadków nie ma potrzeby korzystania z aplikacji firm trzecich, ale niektóre czytniki mogą nie współpracować z iOS ze względu na brak mocy lub jakiś inny, niejasny jeszcze powód. Dlatego niektóre firmy oferują specjalne zestawy, dzięki którym czytniki działają na iPhone.

Ponadto Apple zaleca, aby osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT w instytucji lub firmie upewniły się, że czytniki CCID mogą być używane na iOS 16 bez oprogramowania firm trzecich. Niestety, ale w niektórych przypadkach konieczne jest zainstalowanie aplikacji firm trzecich.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top