tryb blokady

iOS 16 – jak włączyć tryb blokady

iOS 16 dodaje nowy tryb blokady, przydatny do ochrony naszego urządzenia przed cyberatakami poprzez wyłączenie pewnych funkcji. Jak go włączyć?

Zaczynamy oczywiście od zaznaczenia, że tryb ten z pewnością nie został zaprojektowany dla wszystkich. Nowy tryb blokady przeznaczony jest dla konkretnych użytkowników, którzy mogą być celem zaawansowanych cyberataków, takich jak dziennikarze, aktywiści czy członkowie rządu. Krótko mówiąc, nie jest on przeznaczony dla zwykłych użytkowników, którzy raczej nie staną się celem cyberataku.

Tryb blokady jak sama nazwa wskazuje blokuje załączniki wiadomości i podgląd linków w aplikacji Wiadomości Apple. Użytkownicy z włączonym trybem będą odbierać połączenia FaceTime tylko od znanych numerów, a udostępnione albumy iCloud zostaną usunięte z aplikacji Zdjęcia. Przeglądanie stron internetowych będzie również mocno ograniczone, a połączenia przewodowe z innym urządzeniem lub akcesorium zostaną zablokowane, jeśli iPhone zostanie zablokowany. Wszystkie zaproszenia do usług Apple będą również blokowane, jeśli pochodzą od osób, które nigdy wcześniej nie zostały zaproszone.

Jak włączyć tryb blokady w iOS 16

iOS 16 - jak włączyć tryb blokady poradniki, ciekawostki tryb blokady na iphone, tryb blokady, jak wlaczyc tryb blokady w ios 16, jak dziala tryb blokady w ios 16, jak aktywowac tryb blokady, iOS 16, co to jest tryb blokady w ios 16  iOS 16 dodaje nowy tryb blokady, przydatny do ochrony naszego urządzenia przed cyberatakami poprzez wyłączenie pewnych funkcji. Jak go włączyć? ios16 2

  • Otwórz aplikację Ustawienia.
  • Przewiń w dół do Prywatność i ochrona.
  • Przewiń w dół i wybierz opcję Tryb blokady.
  • Wybierz przycisk aktywacji
  • Potwierdź aktywację jeszcze dwa razy i wprowadź kod odblokowujący urządzenie.

Urządzenie teraz wykona ponowne uruchomienie, aby zakończyć aktywację trybu. Aby wyłączyć tryb, wystarczy wykonać dokładnie te same kroki.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top