zdjecia onetechpl

iOS 16 pozwala chronić hasłem ukryte zdjęcia

W iOS 16 aplikacja Zdjęcia wreszcie umożliwia ochronę ukrytego albumu ze zdjęciami za pomocą hasła, Face ID lub Touch ID. Aplikacja Zdjęcia będzie również w stanie znaleźć zduplikowane zdjęcia.

W poprzednich wersjach systemu iOS oznaczenie zdjęcia jako ukrytego powodowało po prostu usunięcie go z głównej rolki aparatu i umieszczenie w osobnym albumie, do którego nie miały dostępu żadne osoby postronne. Właśnie z powodu tego niedociągnięcia w App Store są setki aplikacji, które umożliwiają zabezpieczanie “tajnych” zdjęć hasłem, ale teraz funkcja ta będzie wreszcie dostępna natywnie.

iOS 16 pozwala chronić hasłem ukryte zdjęcia ciekawostki ukryte zdjecia zablokowane haslem, nowosci w ios 16, nowosci w aplikacji zdjecia w ios 16, iOS 16  W iOS 16 aplikacja Zdjęcia wreszcie umożliwia ochronę ukrytego albumu ze zdjęciami za pomocą hasła, Face ID lub Touch ID. Aplikacja Zdjęcia będzie również w stanie znaleźć zduplikowane zdjęcia. ios16 ukryte
Ukryte zdjęcia są zablokowane hasłem w iOS 16

Aplikacja Zdjęcia automatycznie zablokuje albumy z ukrytymi zdjęciami oraz z usuniętymi zdjęciami. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do tych albumów jest wprowadzenie hasła – ręcznie, za pomocą Face ID lub Touch ID.

W systemie iOS 16 firma Apple znacznie ułatwi także usuwanie duplikatów, które zajmują niepotrzebnie miejsce na urządzeniu. Apple nazywa tę nową funkcję “Wykrywaniem duplikatów” i działa ona szybko i łatwo. Wykorzystując uczenie maszynowe w systemach iOS 16 i macOS Ventura, urządzenie wykryje i zsumuje wszystkie zduplikowane zdjęcia.

Z tego albumu będzie można usunąć wszystkie zduplikowane zdjęcia, zwalniając miejsce i porządkując bibliotekę zdjęć. Ponieważ funkcja ta wymaga, aby urządzenie przeskanowało i zmieniło kolejność całej biblioteki, może upłynąć trochę czasu, zanim zostaną wyświetlone pierwsze duplikaty.

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania nowych systemów, to możesz zainstalować wersję beta już teraz. Jak tego dokonać dowiesz się w tym wpisie – iOS 16 beta 1 – skąd pobrać i jak zainstalować? Jak przygotować się do aktualizacji? Tego dowiesz się klikając tutaj – Jak przygotować się do instalacji bety iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13Polskie screeny z iOS 16 znajdziesz tutaj.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry