iphone7 3

iOS 16 sprawia, że ​​nieobsługiwane iPhone’y tracą na wartości

Nowe badania wskazują, że decyzja firmy Apple o zaprzestaniu obsługi starszych iPhone’ów od systemu iOS 16 spowodowała spadek ich wartości.

Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę SellCell wynika, że wartość iPhone’ów, które nie będą kompatybilne z systemem iOS 16, spadła o około 10% w ciągu zaledwie siedmiu dni od konferencji WWDC 2022.

iOS 16 sprawia, że ​​nieobsługiwane iPhone'y tracą na wartości ciekawostki iPhone 7 Plus, iPhone 7, iOS 16  Nowe badania wskazują, że decyzja firmy Apple o zaprzestaniu obsługi starszych iPhone'ów od systemu iOS 16 spowodowała spadek ich wartości. iPhone7Plus

W ujęciu szczegółowym wartość iPhone 6S Plus spadła o 11,7%, iPhone 7 Plus o 10%, 7 o 9,8%, a 6S o 7,9%. Jest to stosunkowo wysoki odsetek, biorąc pod uwagę, że spadek cen został odnotowany w ciągu zaledwie siedmiu dni.

Właśnie z tego powodu eksperci z firmy SellCell zalecają jak najszybszą sprzedaż tych iPhone’ów, aby nie ucierpiały one na dalszej utracie wartości w nadchodzących miesiącach, oczywiście jeśli planujesz szybką zmianę smartfona. Nie jest to jednak łatwy czas na sprzedaż używanych iPhone’ów, ponieważ nowy model pojawi się za trzy miesiące.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top