iOS 17.2

iOS 17.2 potwierdza istnienie nowego systemu aktualizacji iPhone

W iOS 17.2 beta 1, znaleziono mechanizm umożliwiający pracownikom Apple Store bezprzewodowe aktualizowanie oprogramowania na nowych, jeszcze nie rozpakowanych iPhone’ach.

Nowa metoda, obecnie w fazie testów, pozwoli na dostarczenie klientom urządzeń z najświeższą dostępną wersją systemu. Z tego wynikają istotne korzyści, zwłaszcza w kontekście eliminacji błędów i problemów oprogramowania, które mogą wystąpić w dniu premiery nowego urządzenia.

System ten został ujawniony poprzez pakiet SDK beta systemu iOS 17.2 i najnowszą wersję beta Xcode 15.1. Analiza tych narzędzi wykazała istnienie trzech nowych wewnętrznych struktur o nazwach FactoryOTALogger, FactoryOTANetworkUtils i FactoryOTAWifiUtils. Zostały one zaprojektowane do zarządzania procesem aktualizacji OTA (Over-The-Air) za pomocą dedykowanego urządzenia zewnętrznego.

iOS 17.2 potwierdza istnienie nowego systemu aktualizacji iPhone ciekawostki iOS 17.2  W iOS 17.2 beta 1, znaleziono mechanizm umożliwiający pracownikom Apple Store bezprzewodowe aktualizowanie oprogramowania na nowych, jeszcze nie rozpakowanych iPhone'ach. iPhone12 pudelko

Mark Gurman, znany dziennikarz branżowy, również potwierdził tę informację, opisując nowy system jako “autorskie urządzenie, które wygląda jak kontroler, na którym pracownicy mogą umieścić pudełka z iPhone’ami”. Ważne jest, że funkcja ta nie będzie dostępna dla ogółu użytkowników; jest wyraźnie oznaczona jako mechanizm wewnętrzny w kodach, które udało się przeanalizować serwisowi 9to5Mac.

Wprowadzenie tego rodzaju mechanizmu może być odpowiedzią Apple na wyzwania, które firma napotykała w przeszłości. Na przykład, podczas premiery iPhone’a 15, Apple musiało wydać aktualizację oprogramowania w dniu wprowadzenia urządzenia na rynek, aby rozwiązać krytyczny błąd instalacji. Takie sytuacje są nie tylko frustrujące dla użytkowników, ale również generują dodatkowe koszty dla firmy w postaci obsługi klienta i potencjalnie negatywnych opinii.

Ten innowacyjny system aktualizacji może też być cennym dodatkiem do innych technologii naprawczych, nad którymi Apple pracowało w ostatnim czasie. Firma eksploruje możliwości zdalnego resetowania innych urządzeń takich jak Apple Watch i Apple TV, które w przypadku awarii nie zawsze można łatwo podłączyć do komputera w celu przywrócenia systemu.

W skrócie, nowy system aktualizacji dla zapieczętowanych iPhone’ów sprzedawanych w sklepach Apple jest kolejnym krokiem na drodze do usprawnienia procesu dystrybucji i zarządzania oprogramowaniem. Dzięki niemu klienci będą mogli być pewni, że otrzymują urządzenia z najnowszym i najbezpieczniejszym oprogramowaniem, a Apple zyska narzędzie do efektywniejszego zarządzania swoją linią produktów.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top