ios17.3

iOS 17.3 beta 3 i iPadOS 17.3 beta 3 dostępne do pobrania

iOS 17.3 beta 3 i iPadOS 17.3 beta 3 są już dostępne do pobrania dla zarejestrowanych deweloperów. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości.

Deweloperzy zarejestrowani w programie Apple mogą zainstalować bety, przechodząc do ustawień systemowych swoich urządzeń. Należy wejść w sekcję aktualizacji oprogramowania, wybrać opcję „Beta Updates” i aktywować testową wersję iOS 17 lub iPadOS 17. Aby pobrać i zainstalować betę, wymagane jest posiadanie Apple ID powiązanego z kontem deweloperskim.

Co nowego w iOS 17.3

iOS 17.3 beta 3 i iPadOS 17.3 beta 3 dostępne do pobrania ciekawostki   iOS 17.3 beta 3 i iPadOS 17.3 beta 3 są już dostępne do pobrania dla zarejestrowanych deweloperów. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości. IOS17.3 1

Jedną z kluczowych nowości w iOS 17.3 jest funkcja ochrona skradzionego urządzenia, która ogranicza dostęp do prywatnych danych w przypadku, gdy ktoś zdobędzie zarówno iPhone’a, jak i jego kod dostępu. Po aktywacji tej opcji, weryfikacja tożsamości za pomocą Face ID lub Touch ID jest wymagana do wykonania takich działań, jak dostęp do haseł w iCloud Keychain, wyłączenie trybu zgubienia, dokonywanie zakupów w Safari z wykorzystaniem zapisanych danych płatniczych i wiele innych.

Aktualizacja wprowadza również opóźnienie jednej godziny w dostępie do pewnych funkcji wymagających weryfikacji, takich jak zmiana hasła Apple ID, hasła iPhone’a, wyłączenie funkcji „Znajdź mój iPhone” oraz dezaktywacja Face ID. Szczegółowe informacje na temat ochrony przed kradzieżą urządzenia można znaleźć w specjalnym artykule na ten temat.

Oprócz tego, w nowej aktualizacji pojawiła się funkcja współdzielonych playlist w Apple Music. Dzięki niej subskrybenci Apple Music mogą tworzyć wspólne listy utworów ze znajomymi. Playlists współdzielone są proste w użyciu, mogą być udostępniane za pomocą linku i obsługują reakcje emoji.

W zeszłym tygodniu Apple wycofało drugie wersje beta iOS 17.3 i iPadOS 17.3 po tym, jak aktualizacje spowodowały, że urządzenia wchodziły w nieskończoną pętlę uruchamiania. Firma nie wydała ponownie drugich bet, ale zakłada się, że problem został rozwiązany w trzecich wersjach beta.

Spodziewa się, że finalna wersja iOS 17.3 zostanie wydana jeszcze w styczniu. To wydanie jest ważnym krokiem w ewolucji systemów operacyjnych Apple, przynosząc nowe funkcje bezpieczeństwa oraz ulepszenia w obszarze współdzielenia i interakcji z użytkownikami. Deweloperzy i entuzjaści technologii z niecierpliwością oczekują na pełne wydanie tych aktualizacji, aby móc w pełni wykorzystać nowe możliwości i usprawnienia wprowadzone przez Apple.

Dziś wydane zostały także macOS Sonoma 14.3 beta 3 i watchOS 10.3 beta 3.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top