ios17.4 1

iOS 17.4 beta 1 i iPadOS 17.4 beta 1 dostępne dla deweloperów

iOS 17.4 beta i iPadOS 17.4 beta 1, czyli najnowsze aktualizacje systemów dla iPhone i iPad są już dostępne dla deweloperów. Co nowego? Lista zmian.

Apple udostępniło programistom najnowsze wersje testowe swoich systemów operacyjnych – iOS 17.4 i iPadOS 17.4. Te bety wersje zostały udostępnione jedynie deweloperom, a ich premiera nastąpiła kilka dni po wydaniu wersji iOS 17.3 oraz iPadOS 17.3. Zaktualizowane systemy operacyjne zapewniają nowe możliwości i funkcje, które są istotne zarówno dla twórców aplikacji, jak i dla użytkowników końcowych.

Dostęp do wersji beta systemów iOS 17.4 oraz iPadOS 17.4 jest możliwy dla zarejestrowanych programistów. Aby skorzystać z tych wersji, programiści muszą otworzyć aplikację Ustawienia na swoich urządzeniach, przejść do sekcji Aktualizacja oprogramowania, wybrać opcję „Aktualizacje beta” i włączyć wersję beta dla deweloperów iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagane jest posiadanie identyfikatora Apple ID, który jest powiązany z kontem dewelopera.

Co nowego w iOS 17.4 beta 1

iOS 17.4 beta 1 i iPadOS 17.4 beta 1 dostępne dla deweloperów ciekawostki system iOS 17.4 beta 1 dostępny, iPadOS 17.4 beta 1, iOS 17.4 beta 1, co nowego w iOS 17.4 beta 1  iOS 17.4 beta 1 i iPadOS 17.4 beta 1, czyli najnowsze aktualizacje systemów dla iPhone i iPad są już dostępne dla deweloperów. Co nowego? Lista zmian. iOS17.4 2

Jedną z kluczowych zmian, jakie wprowadza iOS 17.4, jest zgodność z unijnym rozporządzeniem o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act, DMA). Zgodnie z nowymi regulacjami, Apple ma obowiązek wdrożyć możliwość sideloadingu aplikacji w Unii Europejskiej. Oznacza to, że użytkownicy urządzeń Apple w Europie będą mogli pobierać aplikacje spoza oficjalnego sklepu App Store. Jest to znacząca zmiana w polityce firmy, która dotychczas promowała zamknięty ekosystem aplikacji. Warto zaznaczyć, że ta nowość będzie dostępna wyłącznie dla klientów na terenie Unii Europejskiej i nie wpłynie na użytkowników z innych regionów świata.

Choć szczegółowe informacje o pełnym zakresie nowości w iOS 17.4 nie są jeszcze dostępne, to można przypuszczać, że aktualizacja przyniesie również inne ulepszenia i nowe funkcje. Tradycyjnie aktualizacje systemów operacyjnych od Apple często zawierają nowe zestawy emoji. Spodziewać się więc można, że wraz z iOS 17.4 pojawią się nowe symbole graficzne zgodne ze standardem Unicode 15.1. Wśród nich mogą znaleźć się takie ikony, jak feniks, limonka, grzyb jadalny, a także gesty oznaczające potrząsanie głową w pionie (na znak zgody) oraz w poziomie (na znak odmowy), a także zerwany łańcuch.

Warto podkreślić, że Apple konsekwentnie rozwija swoje systemy operacyjne, wprowadzając nowe funkcje i poprawiając bezpieczeństwo. Aktualizacje te są ważne zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i programisty. Dla użytkowników oznaczają one dostęp do nowych funkcji i usprawnień, natomiast dla programistów stanowią okazję do testowania swoich aplikacji w nowym środowisku i dostosowania ich do zmian.

Dzisiaj wraz z nowymi systemami dla iPhone i iPad wydane zostały także pierwsze bety tvOS 17.4, HomePodOS 17.4 i Xcode 15.3.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 255

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top