ios18 ciemny

iOS 18 zmieni wygląd ikon aplikacji w trybie ciemnym!

Apple wprowadzi w najnowszej wersji systemu iOS 18 funkcję, która rozszerzy tryb ciemny na ikony aplikacji na ekranie głównym iPhone’a.

Nowość ma na celu poprawę estetyki i spójności interfejsu użytkownika, który od czasu wprowadzenia trybu ciemnego w iOS 13 zyskał na popularności.

Od momentu wprowadzenia trybu ciemnego w iOS 13, pewne elementy interfejsu, takie jak stacja dokująca i foldery, były już przyciemnione. W iOS 18 Apple automatycznie zmieni kolory ikon aplikacji na ciemniejsze odcienie, gdy tryb ciemny jest włączony. Początkowo funkcja ta będzie dostępna tylko dla wbudowanych aplikacji Apple, ale w przyszłości może pojawić się API, które pozwoli twórcom aplikacji na dostosowanie ikon.

iOS 18 zmieni wygląd ikon aplikacji w trybie ciemnym! ciekawostki zmiany w iOS 18, tryb ciemny iOS 18, personalizacja iOS 18, nowości iOS 18, iOS 18, ikony iOS 18, Face ID iOS 18, blokada aplikacji iOS 18, beta iOS 18, Apple WWDC  Apple wprowadzi w najnowszej wersji systemu iOS 18 funkcję, która rozszerzy tryb ciemny na ikony aplikacji na ekranie głównym iPhone'a. ios18 10 1

Ciemne ikony aplikacji w połączeniu z ciemną tapetą mają na celu stworzenie spójnego i estetycznego wyglądu ekranu głównego. Ma to na celu ułatwienie korzystania z urządzeń w ciemnych pomieszczeniach, dzięki czemu ekran będzie mniej męczący dla oczu.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, iOS 18 umożliwi użytkownikom zmianę kolorów ikon aplikacji. Nowy ciemny odcień ikon będzie jedną z dostępnych opcji w ramach tej funkcji personalizacji, co pozwoli użytkownikom na jeszcze większą kontrolę nad wyglądem ekranu głównego.

Nowością w iOS 18 o której pisaliśmy już wcześniej będzie także możliwość blokowania poszczególnych aplikacji za pomocą Face ID. Funkcja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników, umożliwiając dodatkowe zabezpieczenie wybranych aplikacji przed nieautoryzowanym dostępem.

Prezentacja iOS 18

Apple planuje zaprezentować iOS 18 podczas przemówienia na konferencji WWDC, które odbędzie się już jutro! Pierwsza wersja beta systemu iOS 18 zostanie udostępniona członkom programu Apple Developer Program zaraz po konferencji. Publiczna wersja aktualizacji ma być dostępna we wrześniu.

Pamiętajcie aby być jutro z nami! Jako jedni z pierwszych udostępnimy wam polskie screeny z najnowszych systemów, a także opiszemy wam wszystkie nowości!

Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 141

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top