Krzysiek Borek16.09.2014
iOS 8 – instrukcja aktualizacji

Już jutro Apple udostępni ostateczną wersję oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co zostało zmienione, poprawione lub wdrożone do najnowszej wersji iOS, zapoznajcie się z moją recenzją wersji Golden Master (tutaj). W tym artykule skupię się na pokazaniu Wam, jak należy przygotować urządzenie do aktualizacji.

Jeżeli zdecydujecie się na aktualizację do iOS 8, to zapoznajcie się z poszczególnymi krokami, jakie znajdują się w instrukcji. Od czego powinniśmy zacząć?

01. Sprawdzenie kompatybilności urządzenia

iOS8

iOS 8 jest dostępny dla wielu urządzeń Apple. Każdy model iPhone ’a od 4S w górę dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Musimy posiadać iPada 2 generacji lub nowszy model, abyśmy mogli przeprowadzić aktualizację oprogramowania na tabletach Apple. iOS 8 nie ominie również iPoda Touch, ale tylko 5 generacja odtwarzacza MP3 Apple jest kompatybilna z iOS 8.

02. Jailbreak, zachować, czy odpuścić?

Cydia.1

Obecnie Jailbreak dostępny jest jedynie dla iOS 7.1.x, decydując się na aktualizację naszego iUrządzenia, tracimy możliwość instalacji wtyczek systemowych, motywów i innych programów. Jeżeli chcecie zachować Jailbreak to odpuśćcie aktualizację do najnowszej wersji iOS.

03. Kopia zapasowa urządzenia.

Kopia

Aktualizacja urządzeń Apple jest bezpieczna, ale w razie W należy wykonać kopię zapasową urządzenia Apple. Możemy to zrobić za pomocą iTunes lub iCloud. Jedyne, co musimy zrobić to podłączyć nasze urządzenie i uruchomić iTunes, a potem przejść do odpowiedniej sekcji w programie i wykonać kopię naszego urządzenia.

Kopię urządzenia możemy również wykonać bezpośrednio na nim. Aby to zrobić przechodzimy kolejno do Ustawienia -> iCloud -> Kopia zapasowa. Wtedy kopia urządzenia znajdzie się od razu na iCloud.

04. Aktualizacja

Uakt

Jednym ze sposobów aktualizacji jest OTA, aby wykonać aktualizację przechodzimy odpowiednio do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Jeżeli aktualizacja będzie dostępna, pobieramy ją, a po pobraniu urządzenie rozpocznie aktualizację.

Kolejnym sposobem jest wykonanie aktualizacji za pośrednictwem iTunes. W tym przypadku należy podłączyć urządzenie do komputera i uruchomić program. iTunes samo wyszuka dla nas aktualizacje. Po pobraniu pliku.IPSW, program automatycznie rozpocznie aktualizację naszego urządzenia.

Po zakończeniu aktualizacji pozostaje Nam jedynie początkowa konfiguracja, a potem możemy już korzystać z urządzenia wyposażonego w iOS 8.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek