iOS i Android - jeden bez drugiego żyć nie może felietony rzeczy z ios na androidzie, rzeczy z androida na ios, ios vs android wieczna wojna, ios vs android, ios kopiuje on androida, ios i android bez siebie żyć nie mogą, android kopiuje od ios, android kontra ios  Android wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na rozwój systemu iOS. Możecie się śmiać lub nie, ale w mojej opini tak właśnie jest. Gdyby nie Google, Apple nie musiałby robić wielkich zmian w nowej odsłonie iOS 7. 121213 smackdown 006 1300x700

iOS i Android – jeden bez drugiego żyć nie może

Android wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na rozwój systemu iOS. Możecie się śmiać lub nie, ale w mojej opini tak właśnie jest. Gdyby nie Google, Apple nie musiałby robić wielkich zmian w nowej odsłonie iOS 7.

iOS vs Android

Na samym początku powstawania systemu Android wiele rzeczy było krótko mówiąc zerżniętych z iOS. Pozostało tak do teraz chociaż moim zdaniem uległo to delikatniej odmianie. System iOS zaczął również kopiować rozwiązania Androida, może nie w każdym przypadku ale w niektórych rzeczach na pewno. Najśmieszniejszy jest fakt, że wychodzi im to lepiej niż pierwotny twór. Z drugiej strony strach pomyśleć co by było gdyby Android nigdy nie powstał i iOS nie miałby żadnych godnych rywali na rynku systemów mobilnych.

iOS i Android - jeden bez drugiego żyć nie może felietony rzeczy z ios na androidzie, rzeczy z androida na ios, ios vs android wieczna wojna, ios vs android, ios kopiuje on androida, ios i android bez siebie żyć nie mogą, android kopiuje od ios, android kontra ios  Android wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na rozwój systemu iOS. Możecie się śmiać lub nie, ale w mojej opini tak właśnie jest. Gdyby nie Google, Apple nie musiałby robić wielkich zmian w nowej odsłonie iOS 7. P10405151

Centrum powiadomień i sterowania

Kiedyś w iOS nie było centrum powiadomień, Android wcześniej posiadał tą właśnie bardzo przydatną funkcję. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonować bez tej opcji w swoim telefonie. Na prawdę kiedyś drażnił mnie temat częstego wchodzenia w ustawienia na iPhone żeby włączyć WiFi lub inne rzeczy. Jeżeli chodzi o system od Google było to rozwiązane prosto i przyjemnie dla użytkownika. Wysuwana belka z góry i mamy szybki dostęp do najważniejszych ustawień. Ile razy przeklinałem iOS za brak takiego rozwiązania i byłem zmuszony zrobić Jailbreak po to by zainstalować SBSettings. Teraz gdy mamy iOS 7 już tego problemu nie ma, chociaż nadal próżno w szybkich ustawieniach znaleźć włączenie i wyłączenie sieci komórkowej. Na litość boską czy aż tak ciężko na to wpaść lub dać użytkownikowi możliwość wyboru z jakich funkcji chce korzystać wysuwająć dolną belkę.

Wielozadaniowość

Oczywiście, pseudo multitasking był już we wcześniejszych wersjach iOS jednak sprowadzał się on do podglądu samej ikony a aplikacja musiała otwierać się na nowo. Później zostało to trochę bardziej dopracowane aż do czasu iOS 7 gdzie mamy w końcu dostęp do pełnej wielozadaniowości. Kto jednak pierwszy rozwiązał tą sprawę w ten sposób? Android, to właśnie tam pojawiła się prawdziwa wielozadaniowość. Nie wiem jak Wam ale mnie na iPadzie brakuje możliwości podzielenia ekranu na dwie części i uruchomienie dwóch aplikacji na raz. System od Apple nie jest idealny ale jest cały czas ulepszany. Multitasking do systemu iOS 6 włącznie był dosyć kiepski.

iOS i Android - jeden bez drugiego żyć nie może felietony rzeczy z ios na androidzie, rzeczy z androida na ios, ios vs android wieczna wojna, ios vs android, ios kopiuje on androida, ios i android bez siebie żyć nie mogą, android kopiuje od ios, android kontra ios  Android wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na rozwój systemu iOS. Możecie się śmiać lub nie, ale w mojej opini tak właśnie jest. Gdyby nie Google, Apple nie musiałby robić wielkich zmian w nowej odsłonie iOS 7. 10575751936 d945e615ef h1

Widgety

Jak wszyscy dobrze wiemy na iOS nie mamy możliwości korzystania z widgetów. Osobiście chciałbym kiedyś zobaczyć taką funkcjonalność chociażby jak na paru konceptach pokazywania informacji bez konieczności uruchomienia każdej aplikacji z osobna. Nie mówię tutaj o takich widgetach jakie są na Androidzie ale o podglądzie krótkich informacji chociażby klikając w ikone dwukrotnie.

Asystent głosowy

Siri zostało jako pierwsze zaprezentowane przez Apple po czym Google postanowił wypuścić na świat swoją wersję pod nazwą Google Now. Jeden i drugi działają bardzo dobrze, nie mniej jednak to właśnie aplikacja od Google szybciej znajduje interesujące nas informację. Cały czas żałuję, że nie możemy uzyskać odpowiedzi głosowych w naszym ojczystym języku w ani jednej z tych aplikacji. Może doczekamy się takich czasów w ramach rywalizacji iOS vs Android.

Jest jeszcze dużo rzeczy o których można tutaj napisać chociażby jak animowane tapety itd. iOS wiele rzeczy, których nie było wprowadził od Androida. Oczywiście ten drugi wziął również dużo pomysłów od tego pierwszego. Zdrowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła a nam konsumentom może to wyjść tylko na dobre.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top