iOS okazuje się inspiracją dla niektórych funkcji w Android M ciekawostki różnice, iOS, funkcje, funckje, Android M  Na tegorocznym Google I/O mogliśmy zobaczyć nowe fukcje w kolejnej wersji Androida, roboczo nazwanej M. Prezentacja systemu operacyjnego dla większości urządzeń mobilnych na rynku odbyła się wcześniej, niż keynote, poprzedzający tegoroczne WWDC. AndroidL 1300x700

iOS okazuje się inspiracją dla niektórych funkcji w Android M

Na tegorocznym Google I/O mogliśmy zobaczyć nowe fukcje w kolejnej wersji Androida, roboczo nazwanej M. Prezentacja systemu operacyjnego dla większości urządzeń mobilnych na rynku odbyła się wcześniej, niż keynote, poprzedzający tegoroczne WWDC.

Nie będę owijał w bawełnę tegoroczne odsłony iOS i Androida nie mają na celu zmiany wyglądu interfejsu. Obydwaj producenci skupili się na poprawie wydajności, żywotności baterii i interakcji urządzenia mobilnego z użytkownikiem.

Mając to na uwadze, za chwilę przedstawię wam funkcje, które wcześniej pojawiły się w iOS, a teraz korzystać będzie z nich najnowsza odsłona zielonego robocika.

01. System pozwoleń dostępu

Do tej pory użytkownicy systemu operacyjnego Google mogli wł./wył. wszystkie pozwolenia dla danej aplikacji/gry, którą instalowali z Google Play Store. Po aktualizacji do Androida M, aplikacje będą pytały o mozliwość dostępu do mikrofony,lokalizacji i innych informacji, a od użytkownika będzie zależało, czy je uruchomi.

02. Edycja tekstu (przy użytkowaniu systemowej klawaitury)

W przeciwieństwie do iOS, podczas użytkowania Androida pojawia się mało intuicyjny kursor zaznaczania wprowadzoneo tesktu, a kopiuj/wytnij/wklej są umieszczone na górze interfejsu danej aplikacji. w iOS wszystko wykonane jest przejrzyście i te same funkcje wyświetlane są nad wybraną częścią tekstu. Tak, to kolejna funkcja zapożyczona z iOS.

03. Wsparcie dla czytników linii papilarnych

2 lata temu Apple postanowiło wprowadzić czytnik linii papilarnych w iPhonie 5S i nowszych modelach, to samo spoktało najnowszy model iPada Air i mini. Android (bez nakładek producentów) dopiero w tym roku uzyska wsparcie dla czytników linii papilarnych. Obecnie wielu producentów słuchawek z Androidem ma to w zanadrzu, ale nie działa to tak dobrze, jak u Apple.

04. Doze

To nowa funkcja oszczędzania energii w Androidzie M. Pozwala ona na hibernację aplikacji, powiadomień, wyłączenie odświeżania w tle i wielu innych, aby wydłużyć pracę urządzenia na jednym ładowaniu. To jeden z sekretów stojących za wysokimi czasami czuwania urządzeń mobilnych giganta z Cupertino.

05. Ponowne powiadomienia o połączeniach przychodzących w trybie “Nie przeszkadzać”

Wbudowany w iOS tryb Nie przeszkadzać nie tylko wycisza powiadomienia, ale również połączenia przychodzące, które pochodzą od tej samej osoby (2 w ciągu 3 minut). Wygląda na to, że Google ta funkcja się spodobała i zaimplementuje ją w Android M.

06. Wsparcie dla MIDI

Obecnie Android nie wspiera MIDI ( Musical Instrument Digital Interface), podczas gdy iOS posiada wsparcie dla tego formatu od dłuższego czasu. W praktyce oznacza to możliwość podłączenie urządzenia muzycznego i rozpoczęcie tworzenia muzyki bezpośrednio na nim.

Jak widzicie lista nie jest spora, jendakże nie zmienia to faktu, że każdy z producentów podbiera ciekawe pomysły i implementuje je u siebie. Obecnie ciężko zauważyć, czy różnią się konkurencyjne systemy, jeżeli pod uwagę weźmiemy tylko i wyłącznie ich funkcje.

iOS okazuje się inspiracją dla niektórych funkcji w Android M ciekawostki różnice, iOS, funkcje, funckje, Android M  Na tegorocznym Google I/O mogliśmy zobaczyć nowe fukcje w kolejnej wersji Androida, roboczo nazwanej M. Prezentacja systemu operacyjnego dla większości urządzeń mobilnych na rynku odbyła się wcześniej, niż keynote, poprzedzający tegoroczne WWDC. MOFT
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Przewodnik Walentynkowy od Apple ciekawostki walentynki 2022, Przewodnik Walentynkowy Apple, Apple  Firma Apple udostępniła nowy przewodnik z poradami dotyczącymi prezentów na zbliżające się wielkimi krokami Walentynki 2022. Serwis promuje szeroką gamę produktów i akcesoriów Apple. walentynki 650x350

Przewodnik Walentynkowy od Apple

Firma Apple udostępniła nowy przewodnik z poradami dotyczącymi prezentów na zbliżające się wielkimi krokami Walentynki 2022. Serwis promuje szeroką gamę produktów i akcesoriów Apple.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry