android to ios

iOS zyskuje coraz więcej użytkowników Androida

Android jest wciąż najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie, dzięki dostępności na wielu różnych urządzeniach, ale w ostatnich latach iOS zdobywa coraz więcej użytkowników urządzeń Google.

Z danych StockApps wynika, że w ostatnich latach system iOS zyskiwał coraz większy udział w rynku urządzeń z systemem Android, choć platforma Google nadal dominuje na rynku.

W lipcu 2018 roku system Android miał 77,32% udziału w globalnym rynku mobilnych systemów operacyjnych. Po czterech latach liczba ta spadła do 69,74%. Jednocześnie w tym samym okresie globalne wykorzystanie systemu iOS wzrosło z 19,4% do 25,49%, co oznacza wzrost o 6% w ciągu czterech lat.

iOS zyskuje coraz więcej użytkowników Androida ciekawostki iOS, coraz wiecej osob przechodzi na ios, Android  Android jest wciąż najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie, dzięki dostępności na wielu różnych urządzeniach, ale w ostatnich latach iOS zdobywa coraz więcej użytkowników urządzeń Google. Android ios 1

W tym czasie firma Apple intensywnie poszerzała swoją ofertę, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby użytkowników, zwłaszcza w zakresie cenowym, wprowadzając na rynek takie urządzenia, jak iPhone SE. Jednak prześcignięcie Androida wydaje się na razie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że system operacyjny Google jest obecny w setkach różnych modeli, których ceny również zaczynają się od poniżej 100 euro. Ponadto, jak zauważyła ekspertka, system Android nadal ma przewagę dzięki otwartemu oprogramowaniu.

Z badań StockApps wynika, że w regionach takich jak Ameryka Południowa i Afryka system Android w dużej mierze zdominował lokalny rynek, ponieważ produkty Apple są znacznie droższe od konkurencyjnych urządzeń. W Ameryce Południowej tylko 10% urządzeń mobilnych pracuje pod kontrolą systemu iOS, podczas gdy w Ameryce Północnej system operacyjny firmy Apple ma ponad połowę udziału w rynku.

Jednak strategia firmy Apple polegająca na wprowadzaniu tańszych urządzeń w celu zdobycia większej liczby klientów przynosi dobre rezultaty i firma prawdopodobnie będzie nadal wprowadzać do swojej oferty więcej modeli z najniższej półki.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry