ipad9

iPad 9. generacji oficjalnie zaprezentowany

Inauguracyjna konferencja „California Streaming” na której zobaczymy iPhone’a 13, rozpoczęła się od prezentacji iPada 9. generacji. Czym różni się od poprzednika?

iPad 9. generacji zachowuje ten sam projekt, co w poprzednich latach, a Apple koncentruje się głównie na wewnętrznych aktualizacjach. Oznacza to również, że nowy iPad zachowuje te same masywne ramki, co skaner Touch ID zintegrowany z przyciskiem Home.

Rozmiar wyświetlacza pozostaje taki sam i wynosi 10,2 cala. Ekran otrzymał obsługę opcji True Tone.
Wewnątrz urządzenia znalazł  czip A13 Bionic. Układ zapewnia 20-procentowy wzrost wydajności CPU, GPU i Neural Engine. Apple twierdzi, że nowy iPad jest 3 razy szybszy niż najlepiej sprzedający się Chromebook i do 6 razy szybszy niż tablety z Androidem.

iPad 9. generacji oficjalnie zaprezentowany ciekawostki nowy iPad, iPad 9 generacji, ipad 9, iPad 2021  Inauguracyjna konferencja „California Streaming” na której zobaczymy iPhone'a 13, rozpoczęła się od prezentacji iPada 9. generacji. Czym różni się od poprzednika? ipad9 1
iPad 9. generacji

Dzięki ulepszonemu dostawcy usług internetowych układu A13 Bionic, nowy iPad może robić lepsze zdjęcia. Przedni aparat został ulepszony i jest teraz wyposażony w ultraszerokokątny aparat 12 MP o rozdzielczości 122 stopni. Pozwala to również Apple na wprowadzenie funkcji Center Stage, która po raz pierwszy pojawiła się na iPadzie Pro 2021 na nowym iPadzie 9. generacji. Dzięki tej funkcji zawsze będziesz w kadrze podczas rozmowy wideo.

iPad 9. generacji oficjalnie zaprezentowany ciekawostki nowy iPad, iPad 9 generacji, ipad 9, iPad 2021  Inauguracyjna konferencja „California Streaming” na której zobaczymy iPhone'a 13, rozpoczęła się od prezentacji iPada 9. generacji. Czym różni się od poprzednika? 1@2x 2

Apple dołącza również do nowego iPada zasilacz USB-C o mocy 20 W, który zapewnia szybsze ładowanie.

iPad 9. generacji Cena i dostępność

Ceny iPada 9. generacji pozostają takie same jak wcześniej. Model podstawowy z pamięcią 64 GB zaczyna się od 329 USD, chociaż studenci mogą go kupić za 299 USD. Nowy iPad trafi do przedsprzedaży w sklepie internetowym Apple jeszcze dzisiaj, a do sklepu trafi w przyszłym tygodniu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry