Krzysiek Borek04.08.2018
iPad Air, iOS 12 i gesty z iPhone’a X w akcji

Dziś zdecydowałem się przeprowadzić aktualizację iPada Air do iOS 12, żeby zobaczyć jakie nowości czekają na użytkowników iPadów po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Dużo pisaliśmy o dodaniu gestów z iPhone’a X do iPada i rzeczywiście są obecne. Występują na ekranie głównym i blokady.

Ekran blokady

Na ekranie blokady mamy dostępny pasek odpowiedzialny za wywołanie Centrum Sterowania. Znajdziemy go w prawym górnym rogu ekranu. Wystarczy przesunąć go w dół, aby pojawiło się CS, co możecie zobaczyć na załączonych zrzutach ekranu poniżej.

Ekran początkowy

Apple zdecydowało się odseparować Centrum Sterowania z widokiem wielozadaniowości, Nie używałem iOS 11 zbyt długo, ale przyzwyczaiłem się do jednego gestu wywołującego CS i multitasking, wszystko od razu miałem pod ręką.

Po aktualizacji do wersji testowej iOS 12 się to zmieniło i obie części interfejsu są od siebie oddzielone. Przesunięcie palcem w dół w prawym górnym rogu wywoła Centrum Sterowania, a przesunięcie w górę (na doku) odpali widok ostatnio używanych aplikacji.

Nowe gesty z pewnością powstały z myślą o nadchodzącym iPadzie Pro, ale będą dostępne na starszych modelach, co możecie zobaczyć na przykładzie mojego tabletu. Każdy z gestów działa bardzo dobrze i nie ma problemów z wywoływaniem poszczególnych części interfejsu w dowolnej chwili.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek