ipadmini 2

iPad mini 7 bez wyświetlacza ProMotion 120 Hz?

Niektóre azjatyckie media donoszą, że Apple wprowadzi na rynek iPad mini 7 z technologią ProMotion 120 Hz. Jednak analityk branży wyświetlaczy ma inne zdanie.

Analityk Display Supply Chain Consultants (DSCC), Ross Young, odpowiadając na pytanie zadane na Twitterze na ten temat, stwierdził, że byłby “zaskoczony”, gdyby taka pogłoska okazała się prawdziwa. Panel LCD stosowany obecnie przez Apple w iPadzie mini nie jest zgodny z systemem ProMotion.

iPad mini 7 bez wyświetlacza ProMotion 120 Hz? ciekawostki iPad mini 7 kiedy, iPad mini 7, ekran iPad mini 7, apple iPad mini 7  Niektóre azjatyckie media donoszą, że Apple wprowadzi na rynek iPad mini 7 z technologią ProMotion 120 Hz. Jednak analityk branży wyświetlaczy ma inne zdanie. iPadmini

W iPadzie mini 6 firma Apple stosuje technologię tylnej ścianki LCD a-Si. A-si, czyli krzem amorficzny, jest najczęściej wybieraną technologią na rynku wyświetlaczy ze względu na niski koszt i stosunkowo prosty proces produkcji. Z kolei w iPadach Pro firmy Apple stosowane są panele LCD Oxide. Technologie tlenkowych wyświetlaczy LCD, z których jedną z najpopularniejszych jest “IGZO”, są preferowane w sektorze smartfonów klasy premium ze względu na możliwość zapewnienia doskonałego kontrastu, a także wyższych częstotliwości odświeżania i rozdzielczości.

Technologia ProMotion może jednak rozwiązać problem “galaretowatego przewijania”, który dotknął kilka egzemplarzy iPada Mini 6. Ponieważ ekrany LCD są aktualizowane wiersz po wierszu, istnieje niewielkie opóźnienie między aktualizacją górnego i dolnego wiersza. Choć jest to normalne zachowanie w przypadku ekranów LCD, w iPadzie mini wydaje się ono bardziej widoczne.

Ilu z Was chciałoby mieć iPada mini 7 z technologią ProMotion?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top