Krzysiek Borek04.08.2018
iPad Pro będzie miał zaokrąglone rogi ekranu?

Tegoroczne iPady Pro rzeczywiście zostaną upodobnione do iPhone’a X w kwestii wyświetlacza, a to oznacza, że ich ekran może mieć zaokrąglone rogi, które obecnie występują w najdroższym smartfonie Apple.

Tego odkrycia dokonał Guilherme Rambo i okazuje się, że oprogramowanie jest w stanie wytworzyć specjalną maskę odpowiedzialną za zaokrąglenie rogów ekranu. J3xx oznacza nowego iPada Pro i pojawia się nie pierwszy raz w kompilacji testowej iOS 12.

Rambo pokusił się nawet o wygenerowanie ekranu urządzenia z zaokrąglonymi rogami ekranu wewnątrz emulatora iOS. Za przykład posłużyła funkcja Split View, umożliwiająca uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie (obok siebie), co obrazuje nam używanie aplikacji na ekranie okrągłymi rogami.

Do tej pory diametralna zmiana wyglądu tabletów Apple z najwyższej półki była domysłem, ale okazuje się, że możemy się jej spodziewać w tym roku. Z pewnością nie znajdziemy fizycznego przycisku początek, a ramki wokół ekranu będą smuklejsze, powinno się też pojawić Face ID, zastępujące czytnik linii papilarnych.

Jeżeli tablet rzeczywiście ma przypominać iPhone’a X, to zaokrąglone rogi ekranu z pewnością będą obecne. Obecnie sprzedawane iPady nie mają takich wyświetlaczy, a upodobnienie Pro do smartfonu może to wymusić.

W tej chwili nie wiemy kiedy Apple zamierza zaprezentować nowe iPady, ale mam wrażenie, że nastąpi to we wrześniu bieżącego roku. Z drugiej strony Amerykanie mogą wybrać oddzielny termin prezentacji, który prawdopodobnie przydałby na miesiąc lub dwa po wprowadzeniu iPhone’ów.

Źródło: https://www.macrumors.com/2018/08/03/ipad-pro-rounded-display-corners/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek