Krzysiek Borek14.03.2018
iPad Pro z 11-calowym ekranem pojawi się na tegorocznym WWDC

Odkąd używam iPhone’a 6 Plus obok siódemki nie myślę nawet nad zakupem iPada. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple szykuje kolejny model Pro, który tym razem otrzyma 11 – calowy wyświetlacz.

W sieci od dłuższego czasu mówiło się o iPadzie Pro z 10,5 -calowym wyświetlaczem i wąskimi ramkami wokół niego. Zastosowanie tego typu wyświetlacza wymusi na Apple pozbycie się fizycznego przycisku początek z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych (Touch ID). Jednak wygląda na to, że wymiary urządzenia pozostaną bez zmian, a przekątna wyświetlacza urośnie do 11 – cali, żeby nawiązywać niezmienionych wymiarów iPhone’a X z niemal 6 – calowym wyświetlaczem.

iPad Pro z odświeżonym wyglądem to nie jedyna nowość zaplanowana na tegoroczne WWDC, ponieważ pojawi się odświeżony wariant Pro z prawie 13 – calowym wyświetlaczem. Oba modele mają dostać Face ID i wydajny układ scalony A11x i w tym momencie nie wiadomo, czy oba iPady będą mieć charakterystyczne wcięcie w wyświetlaczu przeznaczone kamerze TrueDepth.

iPhone’y pojawią się dopiero w drugiej połowie bieżącego roku i tym razem będą to aż trzy warianty. iPhone X 2gen, iPhone X Plus i iPhone z 6,1 – calowym ekranem i obudową z aluminium. Prawdopodobnie dlatego powinniśmy porzucić myśli i drugiej generacji iPhone’a SE. Apple całą swoją moc przerobową skupi na najnowszych modelach, aby każdy z nich był gotowy na wrześniowy debiut.

Obecnie sprzedawany model nawiązuje wyglądem do modelu 5s, więc ma mały, 4 – calowy wyświetlacz. Za jego sprawne działania odpowiada układ scalony A9 wspomagany przez 2GB RAM-u. Ten sam układ scalony można znaleźć w modelu 6s i 6s Plus, a poza tym nie zapomniano o 12MPix aparacie głównym i standardowym gnieździe słuchawkowym.

Do tej pory iPhone SE nie został odświeżony przez Apple, choć zaszła w nim jedna zmiana w porównaniu do wariantów premierowych. Amerykanie zdecydowali się zmienić domyślne wersje pamięciowe i dostępne są jedynie modele z 64 lub 128GB pamięci wewnętrznej. Ponadto Tim Cook i spółka postanowili obniżyć cenę urządzenia do 349$.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek