macos ipad

iPad z macOS? Interesujący patent Apple

iPad z macOS? Szczegóły nowego patentu Apple pokazują nam takie rozwiązanie. Apple zarejestrowało dwa patenty urządzenia z ekranem dotykowym i zainstalowanym na nim systemem operacyjnym typu „desktop”.

Urządzenie wygląda jak MacBook z odłączanym wyświetlaczem lub iPad z wpinaną klawiaturą i gładzikiem. Klawiatura wydaje się być przegubowa, a wyświetlacz można włożyć do specjalnych portów na klawiaturze, a po złożeniu konstrukcja przypomina zwykłego laptopa.

iPad z macOS? Interesujący patent Apple ciekawostki macOS na iPad, macos, iPad z macOS, iPad  iPad z macOS? Szczegóły nowego patentu Apple pokazują nam takie rozwiązanie. Apple zarejestrowało dwa patenty urządzenia z ekranem dotykowym i zainstalowanym na nim systemem operacyjnym typu „desktop”. ipadmacos patent

Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej samemu wyświetlaczowi, to bez stacji dokującej wygląda dokładnie tak, jak współczesny iPad Air lub Pro. To tylko duży ekran i wąska ramka wokół niego. Dodatkowo Apple przedstawił na wyświetlaczu interfejs systemu operacyjnego, który jest bardzo podobny do macOS – okna aplikacji, typowe okrągłe przyciski sterujące, stylizowany pasek stanu i Finder w górnym rogu są wyraźnie widoczne na rysunku.

iPad z macOS? Interesujący patent Apple ciekawostki macOS na iPad, macos, iPad z macOS, iPad  iPad z macOS? Szczegóły nowego patentu Apple pokazują nam takie rozwiązanie. Apple zarejestrowało dwa patenty urządzenia z ekranem dotykowym i zainstalowanym na nim systemem operacyjnym typu „desktop”. ipadmacos 2

Ten patent ma jeszcze coś wspólnego z nowoczesnymi iPadami. Na rysunkach widać urządzenie przypominające Apple Pencil, więc  wiadomo, że ten “iPad na sterydach” będzie wspomagał pracę z “jabłkowym” elektronicznym ołówkiem.

Zarejestrowany patent nie oznacza, że takie urządzenie zostanie wydane. ale pokazuje, że Apple nie odrzuca pomysłu przeniesienia macOS na urządzenia przenośne, takie jak tablet – nawet jeśli ma tak nieco dziwną konstrukcję.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry