iPadOS 15.5

iPadOS 15.5 nie jest kompatybilny z macOS 12.3

Wczoraj wieczorem firma Apple wydała aktualizacje swoich systemów operacyjnych – iOS 15.5, iPadOS 15.5 i macOS 12.4. Aktualizacje głównie skupiły się na naprawie błędów, ale jest też jeden niuans, o którym warto wiedzieć.

Funkcja Universal Control w iPadOS 15.5 i macOS 12.4 wyszła z fazy beta. Co to oznacza? Oznacza to tyle., że nie można korzystać z nowości mając iPadOS 15.5 i starszą wersję macOS 12.3 lub na odwrót.

W skrócie.. jeśli zaktualizowałeś już iPada do iPada 15.5,  to Twój Mac również będzie musiał się zaktualizować. I odwrotnie – jeśli Mac zostanie zaktualizowany do wersji 12,4, iPad również musi zostać zaktualizowany, aby zapewnić poprawne działanie Universal Control.

iPadOS 15.5 nie jest kompatybilny z macOS 12.3 ciekawostki uniwersalna kontrola nie dziala na ipados 15.5, universal control nie dziala, Universal Control, macos 12.4, iPadOS 15.5, dlaczego nie dziala universal control  Wczoraj wieczorem firma Apple wydała aktualizacje swoich systemów operacyjnych – iOS 15.5, iPadOS 15.5 i macOS 12.4. Aktualizacje głównie skupiły się na naprawie błędów, ale jest też jeden niuans, o którym warto wiedzieć. Universal Control

Jeśli chodzi o samą funkcję Uniwersalnej Kontroli to do jej prawidłowego działania musisz wykonac nastepujące czynności. Na iPadzie przejdź do Ustawienia – Ogólne – AirPlay i Handoff – i włącz przełącznik „Wskaźnik i klawiatura”. Na komputerze Mac przejdź do Ustawienia – Wyświetlacze – Zarządzanie uniwersalne i zaznacz wszystkie pola. Aby ta funkcja działała poprawnie , oba urządzenia muszą być połączone z tym samym kontem iCloud i włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Universal Control to funkcja wprowadzona do urządzeń Apple na początku 2022 roku, która umożliwia bezproblemowe sterowanie wieloma urządzeniami jednocześnie za pomocą jednej myszy i klawiatury. Firma ogłosiła to na WWDC 2021 w czerwcu, ale nie została wydana wraz z wersjami wydania nowego systemu operacyjnego.. Wprowadzenie Universal Control było kilkakrotnie opóźniane i faktycznie stało się dostępne dopiero wczesną wiosną 2022 roku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry