OneTech22.04.2021
iPadOS 15 będzie miał nowy ekran główny i lepsze powiadomienia

Mark Gurman z Bloomberga podzielił się nowymi informacjami na temat zbliżającego się wielkimi krokami systemu iOS 15 i iPadOS 15.

Według niego Apple planuje mocno przeprojektować systemy operacyjne. W szczególności pulpit i ekran blokady iPada. Będzie to pierwsza tak duża zmiana od 2010 roku.

W najnowszym systemie dla iPad będzie można: umieszczać wigdety na całym pulpicie, tak jak w iOS 14. Co więcej, ikony będą mogły zostać całkowicie usunięte, zastępując je tylko widżetami w dowolnym miejscu na ekranie.

Będą również dodatkowe zabezpieczenia prywatności. Jedną z nowych funkcji będzie menu, które pokaże użytkownikom, które aplikacje potajemnie zbierają o nich dane.

Powiadomienia też się zmienią. Szybkie odpowiedzi pojawią się w zależności od statusu wskazanego przez użytkownika: praca, jazda itd. Na przykład w trybie„Praca”, będziemy otrzymywać powiadomienia tylko z niektórych aplikacji, z wyłączeniem innych. Zmieni się także iMessage, które zbliży komunikator do sieci społecznościowych, ale jak dokładnie nie jest to określone.

Prezentacja iPadOS / iOS 15 nastąpi 7 czerwca podczas WWDC 2021.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl