nowości w ipadOS 15

iPadOS 15 oficjalnie zaprezentowany. Przegląd nowości

Dziś oprócz iOS 15, Apple zaprezentowało światu także iPadOS 15. W tym wpisie znajdziecie listę najważniejszych zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej wersji iPadOS.

Apple ogłosiło kilka ważnych nowych funkcji dla iPadOS 15 na tegorocznym WWDC 2021. Ekran główny jest coraz lepszy, są zmiany w wielozadniowości i więcej. Zacznijmy jednak od widgetów na ekranie.

Widżety na ekranie głównym

Przeprojektowany ekran główny w iPadOS 15 jest podobny do tego, który został wprowadzony przez Apple w iOS 14 w iPhone. Aby lepiej wykorzystać duży wyświetlacz, Apple wprowadza nowy rozmiar widżetu 4×4.

Biblioteka aplikacji pojawi się również na iPadzie z iPadOS 15. Funkcja biblioteki aplikacji jest wbudowana w samą stację dokującą i możesz również ukryć strony ekranu głównego.

Ulepszona wielozadaniowość

iPadOS 15 oficjalnie zaprezentowany. Przegląd nowości polecane, ciekawostki zmiany, Nowości, iPadOS 15 oficjalnie, iPadOS 15, co nowego w ipadOS 15  Dziś oprócz iOS 15, Apple zaprezentowało światu także iPadOS 15. W tym wpisie znajdziecie listę najważniejszych zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej wersji iPadOS. iPadOS15 3

Apple ulepsza wielozadaniowość w iPadOS 15. Teraz możesz łatwo uruchamiać aplikacje w trybie Split View, korzystając z nowego paska wielozadaniowości. Możesz także zminimalizować okno aplikacji.

Możliwe jest także uruchomienie aplikacji Split View bezpośrednio z widoku wielozadaniowości, przeciągając jedną aplikację na drugą.

QuckNote

iPadOS 15 oficjalnie zaprezentowany. Przegląd nowości polecane, ciekawostki zmiany, Nowości, iPadOS 15 oficjalnie, iPadOS 15, co nowego w ipadOS 15  Dziś oprócz iOS 15, Apple zaprezentowało światu także iPadOS 15. W tym wpisie znajdziecie listę najważniejszych zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej wersji iPadOS. iPadOS15 4

Aplikacja Notatki otrzymuje wzmianki i obsługę widoku aktywności w iPadOS 15. Możesz także dodać tagi w Notatkach, aby łatwiej je znaleźć.

W iOS 15 debiutuje także QuickNote. Jest to funkcja, która pojawia się na ekranie iPada w momencie, gdy przesuniemy Apple Pencil  od rogu ekranu. Ten skrót będzie działał z dowolnego miejsca w systemie operacyjnym, dzięki czemu możesz łatwo tworzyć szybkie notatki podczas przeglądania strony w Safari lub czytania wiadomości e-mail. Możesz także przesuwać palcem między szybkimi notatkami.

Tłumacz jest dostępny na iPadzie

Apple wprowadza swoją aplikację Tłumacz na iPada. Aplikacja jest również ulepszana dzięki nowej funkcji automatycznego tłumaczenia, która automatycznie przetłumaczy każdy język, w którym mówisz.

Apple integruje również aplikację Translate z samym systemem operacyjnym, dzięki czemu otrzymujesz opcje tłumaczenia dla całego systemu we wszystkich aplikacjach.

Swift Playground

iPadOS 15 oficjalnie zaprezentowany. Przegląd nowości polecane, ciekawostki zmiany, Nowości, iPadOS 15 oficjalnie, iPadOS 15, co nowego w ipadOS 15  Dziś oprócz iOS 15, Apple zaprezentowało światu także iPadOS 15. W tym wpisie znajdziecie listę najważniejszych zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej wersji iPadOS. iPadOS15 5

Apple ulepsza Swift Playground, aby umożliwić tworzenie aplikacji bezpośrednio na iPadzie za pomocą Swift. Każdy projekt, który utworzysz w Swift Playground, będzie również zgodny z Xcode w systemie macOS.

Możesz nawet testować i publikować aplikacje w App Store na iPada i komputery Mac bezpośrednio z iPada w systemie iPadOS 15.

Ulepszenia Siri

Apple ulepsza Siri na iPadOS 15, dodając rozpoznawanie głosu oparte na ML w celu zwiększenia prywatności. Oznacza to, że Siri może teraz pracować w trybie offline, a przetwarzanie jest również szybsze.

To by było na tyle.

Więcej o nowościach w iPadOS 15 będziemy zamieszczać na stronie od jutra. Także pamiętajcie, aby być z nami!

Więcej na temat nowych systemów

Jak zainstalować iOS 15 beta

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top