ipados16

iPadOS 16: Apple przedstawia przyszłość iPada

Dziś oprócz iOS 16, watchOS 9 oraz macOS 13 Ventura , Apple zaprezentowało także iPadOS 16. Oto wszystkie nowości i zmiany.

Interfejs użytkownika pozostaje taki sam jak w poprzedniej wersji, ale – podobnie jak w przypadku systemu iOS – wprowadzono pewne udoskonalenia stylistyczne. Aby dowiedzieć się więcej o nowościach w systemie iOS 16, zapraszamy do przeczytania szczegółowego artykułu poświęconego tej tematyce.

iPadOS 16: Apple przedstawia przyszłość iPada ciekawostki ipados 16 nowosci i zmiany, ipados 16 beta 1, ipados 16, co nowego w ipados 16  Dziś oprócz iOS 16, watchOS 9 oraz macOS 13 Ventura , Apple zaprezentowało także iPadOS 16. Oto wszystkie nowości i zmiany. ipados16 1

Pojawiła się nowa aplikacja Pogoda, która wreszcie wykorzystuje całą powierzchnię wyświetlacza, dostarczając użytkownikom więcej informacji. To samo dotyczy aplikacji Poczta, która umożliwia lepsze zarządzanie skrzynkami pocztowymi dzięki udoskonaleniu interfejsu użytkownika.

W systemie iPadOS 16 pojawiły się także nowe opcje poświęcone współpracy i udostępnianiu dokumentów innym osobom dzięki nowemu intuicyjnemu i natychmiastowemu menu “współpraca”, nawet bezpośrednio z FaceTime. Jest to bardzo interesująca nowa funkcja, która sprawia, że iPad jest bardziej wszechstronnym narzędziem pracy niż w przeszłości, a także pozwala na prowadzenie spotkań i konferencji z pełną elastycznością.

iPadOS 16: Apple przedstawia przyszłość iPada ciekawostki ipados 16 nowosci i zmiany, ipados 16 beta 1, ipados 16, co nowego w ipados 16  Dziś oprócz iOS 16, watchOS 9 oraz macOS 13 Ventura , Apple zaprezentowało także iPadOS 16. Oto wszystkie nowości i zmiany. ipados16 2

Pojawiają się też nowości gamingowe – Metal 3, demonstrujący doskonały potencjał sprzętowy produktów Apple, a zwłaszcza M1. Funkcja SharePlay sprawia, że korzystanie z Game Center do grania w gry na różnych urządzeniach Apple staje się jeszcze bardziej wciągające.

I, na co wszyscy czekali od lat, coś się dzieje w kwestii aplikacji na komputery stacjonarne: Apple pracuje nad jak najlepszym wykorzystaniem możliwości iPada. Na razie nie ma żadnych konkretnych aplikacji klasy desktop, ale system już teraz korzysta z istotnych innowacji, takich jak “jedno/redo” dla całego systemu, ogromne ulepszenia w aplikacji Plik, która staje się bardziej podobna do Findera z macOS, czy wreszcie możliwość dostosowania pasków narzędzi takich aplikacji, jak Pages, Number i Keynote.

iPadOS 16: Apple przedstawia przyszłość iPada ciekawostki ipados 16 nowosci i zmiany, ipados 16 beta 1, ipados 16, co nowego w ipados 16  Dziś oprócz iOS 16, watchOS 9 oraz macOS 13 Ventura , Apple zaprezentowało także iPadOS 16. Oto wszystkie nowości i zmiany. iPadOS16

Dostępny jest także system kalibracji kolorów umożliwiający używanie iPada jako dodatkowego monitora z Sidecar – rozwiązanie, które profesjonaliści docenią szczególnie w połączeniu z możliwością zmiany rozmiaru wyświetlacza w celu uzyskania większej przestrzeni. Stage Manager pozwala w pełni wykorzystać wielozadaniowość i położenie okien na ekranie.

System iPadOS 16 zostanie oficjalnie wydany jesienią tego roku, ale już od dziś jest dostępny w wersji beta – najpierw tylko dla programistów, a następnie dla publicznych testerów.

Więcej na temat nowości zapowiedzianych na WWDC 2022 znajdziecie poniżej.

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania nowych systemów, to możesz zainstalować wersję beta już teraz. Jak tego dokonać dowiesz się w tym wpisie – iOS 16 beta 1 – skąd pobrać i jak zainstalować? Jak przygotować się do aktualizacji? Tego dowiesz się klikając tutaj – Jak przygotować się do instalacji bety iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top