ipados16

iPadOS 16 blokuje możliwość używania iPada jako centrum HomeKit

Ważna wiadomość dotycząca nowych systemów Apple, które pojawią się w październiku, dotyczy zmienionej aplikacji Dom i iPadOS 16.

Jak wiadomo, system HomeKit wymaga urządzenia, które ma pełnić funkcję koncentratora domowego. Do tej pory iPad był jednym z urządzeń, obok Apple TV i HomePod, które mogły pełnić funkcję domowego huba. Wraz z nadchodzącymi aktualizacjami iOS 16 i iPadOS 16 iPad przestanie pełnić to zadanie, które zostanie przekazane wyłącznie dwóm pozostałym, wymienionym wyżej urządzeniom.

iPadOS 16 blokuje możliwość używania iPada jako centrum HomeKit ciekawostki ipados 16, iPad jako centrum homekit, dom  Ważna wiadomość dotycząca nowych systemów Apple, które pojawią się w październiku, dotyczy zmienionej aplikacji Dom i iPadOS 16. homepod

W chwili obecnej firma Apple nie podała jeszcze powodu tej decyzji, jednak oprócz wyraźnego nacisku na sprzedaż HomePods i Apple TV łatwo zauważyć, że firma chciała zapobiec sytuacji, w której urządzenie, które również zostało zaprojektowane z myślą o mobilności, pełniłoby funkcję domowego huba. To wszystko są oczywiście spekulacje, ale mamy nadzieję, że wkrótce sprawa zostanie wyjaśniona.

Faktem pozostaje, że jeśli chcesz nadal korzystać z urządzeń HomeKit będac poza domem, będziesz musiał wyposażyć się w głośnik HomePod lub Apple TV.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top