ipados

iPadOS 16 dodaje aplikację Pogoda na iPad

Wreszcie po wielu latach tajemniczej nieobecności aplikacja Pogoda w końcu trafiła na iPada z najnowszym systemem iPadOS 16.

Minęło 12 lat, ale wraz z systemem iPadOS 16 firma Apple w końcu zdecydowała się wydać aplikację Pogoda dla iPada. Aplikacja jest praktycznie identyczna jak ta na iPhone’a, ale zawiera znacznie więcej informacji dostępnych na pierwszym ekranie. Poza tym prognozy, interfejs i różne funkcje są takie same.

iPadOS 16 dodaje aplikację Pogoda na iPad ciekawostki ipados 16, aplikacja pogodowa na iPad, aplikacja pogoda na ipadOS 16  Wreszcie po wielu latach tajemniczej nieobecności aplikacja Pogoda w końcu trafiła na iPada z najnowszym systemem iPadOS 16. meteo ipad

Firma Apple udostępniła także WeatherKit, który w 2020 roku zastąpi przestarzały interfejs API Dark Sky dla systemu Android. Ta nowa usługa pogodowa umożliwi programistom tworzenie aplikacji na system Android, które będą korzystać z tego samego zaplecza, co serwis Dark Sky.

WeatherKit, wraz z nową usługą Pogoda Apple, udostępnia aplikacjom i usługom szeroki zakres danych pogodowych, dzięki którym ludzie mogą być na bieżąco, bezpieczni i przygotowani.

WeatherKit wymaga systemów iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 lub watchOS 9. Interfejs API REST może być używany w witrynach internetowych i na innych platformach.

Jeśli chodzi o prywatność, która sprawia, że WeatherKit jest tak atrakcyjny dla użytkowników Androida i wszystkich innych platform, Apple powiedział, że “informacje o lokalizacji są wykorzystywane wyłącznie do dostarczania prognoz pogody, nie są powiązane z żadnymi informacjami umożliwiającymi identyfikację osoby i nigdy nie są śledzone pomiędzy żądaniami”.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top