ipadprom2

iPadOS 17.5 potwierdza obecność ekranu OLED w nowym iPadzie Pro

Apple ciągle pracuje nad swoimi produktami i choć od ostatniej premiery iPadów minęło już trochę czasu (ostatnia w październiku 2022), wygląda na to, że nie próżnują.

Z najnowszych doniesień wynika, że firma planuje wprowadzić spore zmiany w nadchodzących modelach iPad Pro, a mianowicie zamierza zastosować w nich ekrany OLED. To dość ważna zmiana, bo do tej pory iPady korzystały z innych typów ekranów. Informacje te znaleziono w najnowszej wersji beta systemu iPadOS 17.5, która została udostępniona programistom.

Przejrzenie kodu tej wersji beta pozwoliło znaleźć odniesienia do czterech nowych modeli iPadów: iPad16,3, iPad16,4, iPad16,5 oraz iPad16,6. Wszystko wskazuje na to, że są to nadchodzące wersje iPad Pro, które mają być dostępne w dwóch rozmiarach i z opcjami łączności Wi-Fi oraz Cellular.

iPadOS 17.5 potwierdza obecność ekranu OLED w nowym iPadzie Pro ciekawostki Wyświetlacze, Samsung, OLED, Nowości, Magic Keyboard, LG, jakość obrazu, iPadOS 17.5, iPad Pro, gesty, Ekran, Apple Pencil, Apple, aktualizacje, 2024  Apple ciągle pracuje nad swoimi produktami i choć od ostatniej premiery iPadów minęło już trochę czasu (ostatnia w październiku 2022), wygląda na to, że nie próżnują. iPadPro OLED

Co więcej, z tych informacji wynika, że nowe modele będą miały ekrany OLED. To potwierdza wcześniejsze przypuszczenia. Dodatkowo, z danych można wywnioskować, że Apple planuje korzystać z różnych dostawców dla różnych rozmiarów ekranów – LG ma być odpowiedzialne za dostarczenie ekranów 12,9-calowych, a ekranami 11-calowymi mają się zajmować LG i Samsung.

Ale to nie wszystko, co nowego się szykuje. W kodzie beta systemu znalazły się także informacje na temat nowego Apple Pencil. Odkryto tam nowe gesty, które mają być obsługiwane przez nadchodzący model: „ściśnij”, „LongSqueeze” i „DoubleSqueeze”. To oznacza, że nowy model będzie miał więcej możliwości interakcji niż obecna generacja, która oferuje tylko gest dwukrotnego dotknięcia. Jeszcze ciekawsze jest to, że pojawiły się doniesienia o możliwości lokalizowania Apple Pencil za pomocą aplikacji Find My, co byłoby nowością.

Z informacji opublikowanych przez Bloomberg wynika, że Apple może zaprezentować nowe iPady Pro oraz iPad Air już w maju. Ma się pojawić również nowa klawiatura Magic Keyboard i trzecia generacja Apple Pencil. Użycie ekranów OLED w nowych iPadach ma znacząco podnieść jakość obrazu, co jest szczególnie ważne dla profesjonalistów i entuzjastów dobrego obrazu. Jednak na premierę nowych urządzeń może wpłynąć opóźnienie związane z problemami produkcyjnymi nowych ekranów.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 114

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top