ipados18 1

iPadOS 18: Lista kompatybilnych iPadów!

Które iPady będą kompatybilne z najnowszym systemę iPadOS 18, a które nie? W sieci pojawiła się najnowsza lista odpowiadająca na to pytanie.

Nie mamy dobrych wieści dla iPadów  z procesorem A10X Fusion. Użytkownicy 10,5-calowego iPada Pro pierwszej generacji oraz 12,9-calowego iPada Pro drugiej generacji nie będą mogli zainstalować najnowszej aktualizacji iPadOS 18 na swoich urządzeniach. Również iPad szóstej generacji, wyposażony w chip A10 Fusion, nie będzie już obsługiwany przez nowy system. Natomiast iPad siódmej generacji, który również działa na procesorze A10, będzie nadal kompatybilny z iPadOS 18.

iPadOS 18: Lista kompatybilnych iPadów! ciekawostki WWDC, sztuczna inteligencja, System operacyjny, iPadOS 18, iPad Pro, iPad mini, iPad Air, iPad, Apple Intelligence, Apple, aktualizacja iPad  Które iPady będą kompatybilne z najnowszym systemę iPadOS 18, a które nie? W sieci pojawiła się najnowsza lista odpowiadająca na to pytanie. ipados17 4 scaled

Nowa wersja systemu będzie dostępna dla następujących modeli iPadów: iPad Pro od 2018 roku i nowsze, iPad Air od 2019 roku wzwyż, iPad mini od 2019 roku oraz standardowe iPady od 2019 roku. Oficjalna prezentacja iPadOS 18 planowana jest na Worldwide Developers Conference (WWDC), która rozpocznie się 10 czerwca. Aktualizacja powinna być dostępna dla użytkowników kompatybilnych urządzeń we wrześniu tego roku.

iPadOS 18 podobnie jak iOS 18 wprowadzi zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, znane jako „Apple Intelligence”. Funkcje te będą dostępne tylko na iPadach z chipem M1 lub nowszym, co oznacza, że starsze modele nie będą mogły w pełni korzystać z tych możliwości. Dodatkowo, nowa wersja systemu przyniesie wbudowaną aplikację Kalkulatora, która będzie działać na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac, oferując spójny wygląd i funkcjonalność na wszystkich tych urządzeniach.

Decyzja o zakończeniu wsparcia dla starszych modeli iPadów jest koniecznością ze względu na rosnące wymagania sprzętowe nowych funkcji. Choć może to być frustrujące dla użytkowników starszych urządzeń, pozwala to Apple skupić się na rozwijaniu innowacji na nowszych, bardziej zaawansowanych technologicznie iPadach.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 199

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top