ipados18

iPadOS 18 wprowadza funkcję formatowanie dysków na iPadzie

Apple wprowadziło nową funkcję w systemie iPadOS 18, która umożliwia formatowanie dysków zewnętrznych bez potrzeby korzystania z komputera Mac.

Funkcja ta została odkryta w najnowszej wersji beta dla deweloperów systemu iPadOS 18 i wzbudziła duże zainteresowani. Nowość zwiększa samodzielność i funkcjonalność iPadów.

iPadOS 18 wprowadza funkcję formatowanie dysków na iPadzie ciekawostki Zarządzanie danymi, praca zdalna, MS-DOS, mobilność, iPadOS 18, funkcje iPada, formatowanie dysków zewnętrznych, ExFAT, Apple, APFS  Apple wprowadziło nową funkcję w systemie iPadOS 18, która umożliwia formatowanie dysków zewnętrznych bez potrzeby korzystania z komputera Mac. iPadOS18 1

Nowe opcje formatu pliku w aplikacji Pliki na iPadOS 18 zauważył Kaleb Cadle,. Użytkownik podczas testowania aplikacji odkrył, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy lub dłuższym przytrzymaniu na podłączonym dysku zewnętrznym i wybraniu opcji „Usuń”, pojawia się możliwość ponownego sformatowania dysku. Nowe dostępne opcje formatu to APFS (z opcjami rozróżniania wielkości liter lub szyfrowania), ExFAT oraz MS-DOS (FAT). Te same opcje formatowania są dostępne w Narzędziu dyskowym na macOS, z wyjątkiem formatów specyficznych dla macOS, które nie mają większego sensu w kontekście iPadOS.

To ulepszenie jest szczególnie ważne dla zaawansowanych użytkowników iPada, którzy często korzystają z zewnętrznych nośników danych. Możliwość formatowania dysków bezpośrednio na iPadzie eliminuje potrzebę używania dodatkowego sprzętu, co zdecydowanie zwiększa wygodę i efektywność pracy. Wprowadzenie tych opcji formatowania może także przyczynić się do większej elastyczności w zarządzaniu danymi, co jest istotne w kontekście rosnących potrzeb związanych z mobilnością i pracą zdalną.

Obecnie iPadOS 18 oraz iOS 18 są w fazie beta. Apple planuje udostępnić deweloperom kolejną wersję beta już dziś wieczorem. Wprowadzenie tej funkcji do iPadOS sugeruje, że Apple dąży do zwiększenia funkcjonalności swoich tabletów, aby mogły one coraz bardziej pełnić rolę samodzielnych narzędzi do pracy, a nie tylko urządzeń pomocniczych wobec komputerów Mac.

Warto zauważyć, że Apple już wcześniej wprowadzało różne usprawnienia mające na celu zwiększenie funkcjonalności iPadów. Przykładem może być integracja aplikacji Podgląd z aplikacją Pliki, co pozwoliło na wygodniejsze przeglądanie dokumentów. Teraz, dzięki nowym opcjom formatowania dysków, użytkownicy iPadów zyskują jeszcze więcej narzędzi do efektywnego zarządzania swoimi danymi.

Integracja tych opcji formatowania w aplikacji Pliki na iPadOS 18 pokazuje, że Apple stara się uczynić swoje urządzenia jeszcze bardziej autonomicznymi i wszechstronnymi. Dla użytkowników oznacza to większą kontrolę nad zarządzaniem danymi oraz możliwość wykonywania bardziej zaawansowanych operacji bez konieczności przełączania się między różnymi urządzeniami.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 188

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top