Krzysiek Borek18.09.2019
iPhone 11 / Pro wyposażony jest w modem LTE od Intela

iPhone 11 i jego warianty Pro mają modemy LTE od Intela, więc okazuje się, że Qualcomm tym razem nie dołożył cegiełki do skonstruowania najnowszych smartfonów Apple.

Qualcomm doszedł do konsensusu z Apple, ale było zdecydowanie za późno na dostarczenie modemów LTE, właśnie dlatego w tym roku najnowsze iPhone’y mają modemy Intela.

Na razie nie wiadomo jaki model komponentu znalazł się w smartfonach, ale jest to prawdopodobnie wydany niedawno XM7660. Warto dodać, że to ostatni modem wykonany przez Intel, przed zamknięciem fabryk.

Redaktorzy PCMag twierdzą, że prędkości pobierania danych za pomocą LTE wzrosną o 20% w porównaniu ze starszymi modelami iPhone’a. Niestety podział jest między iPhone 11, a 11 Pro/Max, pomimo tego, że każdy z modeli ma modem Gigabit, tańszy ma anteny 2×2 MIMO, a droższe modele 4×4.

Modemy Qualcomm powrócą do iPhone’a w przyszłym roku i miejmy nadzieję, że będą to modele oferujące łączność 5G. Poza tym producent iPhone’a szykuje również własny modem, ale nie wydaje nam się, żeby pojawił się w przyszłym roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS