OneTech20.09.2020
iPhone 12 będzie droższy od iPhone 11

Pomimo braku ładowarki i słuchawek w pudełku, ceny nowych modeli iPhone’a 12 będą wyższe niż ceny ubiegłorocznej linii iPhone 11.

Apple opóźniło wydanie linii iPhone’a 12 o kilka tygodni z powodu pandemii COVID-19. Zwykle prezentacja nowych iPhone’ów odbywała się w pierwszych tygodniach września, ale w tym roku na wrześniowej imprezie firma zaprezentowała tylko nowe modele Apple Watch i iPad.

Z informacji jakie pojawiają się w sieci od kilku tygodni prezentacja iPhone 12 ma odbyć się w październiku.

Chociaż do prezentacji zostało jeszcze trochę czasu w sieci cały czas mówi się o nowych dwunastkach. Dzisiejszy przeciek dotyczy cen nowych smartfonów. Niestety jest on sprzeczny z tym o czym mówiło się jakiś czas temu. Wcześniej informowano, że iPhone 12 będzie miał taką samą cenę początkową jak modele iPhone’a 11, czyli 699 USD (839 EUR) za model podstawowy.

Według nowych źródeł niemożliwe jest, aby cena iPhone’a 12 była taka sama jak w zeszłym roku. Wynika to ze wzrostu kosztów komponentów i wsparcia dla 5G. Tak więc w tym roku cena za podstawowego iPhone’a 12 może wynieść 749 USD (889 EUR), o 50 USD więcej niż model podstawowy linii 2019. Ma to być model z pamięcią 128 GB. Urządzenie będzie zatem kosztować tyle co zeszłoroczny iPhone 11 z pamięcią 128GB, a przypomnijmy, że iPhone 11 dostępny był także w wersji 64GB.

To samo źródło mówi również, że dostawcy Apple‚a prawdopodobnie nie będą w stanie osiągnąć celu produkcyjnego, jakim jest 80 milionów iPhone’ów 12.

Pomimo rosnących cen i niewielkich ulepszeń sprzedaż iPhone’a 12 może osiągnąć poziom sprzedaży iPhone’a 6, głównie ze względu na fakt, że  będzie to pierwszy smartfon Apple obsługujący 5G.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl