iPhone 13 otrzyma funkcję "Internet Recovery", czyli możliwość przywracania oprogramowania przez internet ciekawostki iPhone 13, iPhone 12s, Internet Revocery, funkcja przywracania oprogramowania przez internet, Apple  Informator o pseudonimie Jioriku (McGwire Wood) podzielił się nowymi doniesieniami na temat tegorocznego iPhone?a 13, które nas lekko zszokowały. iPhone13 1

iPhone 13 otrzyma funkcję “Internet Recovery”, czyli możliwość przywracania oprogramowania przez internet

Informator o pseudonimie Jioriku (McGwire Wood) podzielił się nowymi doniesieniami na temat tegorocznego iPhone?a 13, które nas lekko zszokowały.

Informator pisze, że iPhone 13 (czy też iPhone 12s) otrzyma funkcję przywracania oprogramowania układowego przez internet, tak jak jest to realizowane w komputerach Mac. Dzięki tej opcji, Apple najprawdopodobniej chce przygotować użytkowników do prezentacji bezportowego iPhone?a.

iPhone 13 z funkcją Internet Recovery

iPhone 13 otrzyma funkcję "Internet Recovery", czyli możliwość przywracania oprogramowania przez internet ciekawostki iPhone 13, iPhone 12s, Internet Revocery, funkcja przywracania oprogramowania przez internet, Apple  Informator o pseudonimie Jioriku (McGwire Wood) podzielił się nowymi doniesieniami na temat tegorocznego iPhone?a 13, które nas lekko zszokowały. iPhone13 6

Na swoim blogu użytkownik napisał, że jeden z prototypów iPhone’a 13 testowanych przez Apple nie ma portu Lightning, więc producent testuje odzyskiwanie systemu operacyjnego przez sieć.

Wood przypomniał również o trudnościach z przywróceniem oprogramowania w domu bez możliwości podłączenia gadżetu do komputera na przykładzie Apple Watch, ale najwyraźniej Apple już rozwiązało ten problem. Rozwiązaniem ma być opcja ?Internet Recovery?. Odzyskiwanie danych ma odbywać się na dwa sposoby:

  • Pierwszym sposobem ma być ręczne przestawienie urządzenia w tryb odzyskiwania poprzez aktywację odpowiedniej funkcji, która umożliwia programowi iTunes / Finder wykrycie urządzeń w trybie internet recovery.
  • Druga opcja może polegać na automatycznym przechodzeniu urządzenia w tryb odzyskiwania. W tym trybie Apple będzie instruować użytkownika, jak przywrócić / zaktualizować oprogramowanie sprzętowe urządzenia.

Według Wooda jest to prototypowa technologia działająca na prototypowym urządzeniu. Jeśli chodzi o samo przywrócenie oprogramowania to jest ono około dwa i pół razy dłużej niż przy użyciu kabla.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone’a 13 (bardziej prawdopodobnie 12S) jeszcze w tym roku, z wyświetlaczem 120 Hz, skanerem linii papilarnych pod wyświetlaczem i nie tylko.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry