maska

iPhone 13 poradzi sobie z maską i zaparowanymi okularami!

Według kilku plotek Apple testuje nową technologię Face ID, która może działać nawet wtedy, gdy nosimy maskę lub zaparowane okulary.

Najnowsze doniesienia pochodzą bezpośrednio z kilku źródeł. Po pierwsze, znany informator Jon Prosser ujawnił, że Apple testuje już nowe Face ID, które może obsługiwać rozpoznawanie twarzy w masce. Trudność w rozpoznawaniu twarzy w masce to problem, z którym Apple stara się uporać niemal od początku pandemii – „zamaskowane” twarze po prostu nie są rozpoznawane i trzeba było dodać odblokowanie za pomocą Apple Watch.

Face ID w iPhone 13 poradzi sobie z maseczką i zaparowanymi okularami

iPhone 13 poradzi sobie z maską i zaparowanymi okularami! ciekawostki zaparowane okulary, maska, iPhone 13 Pro, iPhone 13, face ID  Według kilku plotek Apple testuje nową technologię Face ID, która może działać nawet wtedy, gdy nosimy maskę lub zaparowane okulary. FaceID

Teraz do problemu rozpoznawania twarzy w maskach i okularach podeszliśmy z drugiej strony – nie za pomocą aktualizacji oprogramowania dla istniejącego systemu Face ID, ale za pomocą zmodyfikowanej wersji czujników Face ID, które będą w stanie „rozpoznać” użytkowników nawet w trudnych warunkach.

Prosser zauważa, że ​​Apple stworzyło specjalny prototyp etui na iPhone’a 12 z nową gamą czujników Face ID, które pojawią się właśnie w iPhone 13.

iPhone 13 poradzi sobie z maską i zaparowanymi okularami! ciekawostki zaparowane okulary, maska, iPhone 13 Pro, iPhone 13, face ID  Według kilku plotek Apple testuje nową technologię Face ID, która może działać nawet wtedy, gdy nosimy maskę lub zaparowane okulary. face id prototype 1 large

Testy przeprowadzane są w siedzibie Apple. Pracownicy proszeni zostali o noszenie masek, a także okularów, aby przetestować nowy system Face ID. Niektóre testy są przeprowadzane bez masek lub okularów, niektóre z okularami i maską lub bez okularów i z maską. Testy przeprowadzane są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z różnymi rodzajami masek i okularów. W szczególności testowane jest zachowanie systemu przy zamglonych okularach – jest to częsty problem podczas noszenia maski.

Wewnętrzne testy wykazały już, że nowe Face ID jest w stanie rozpoznać użytkownika i odblokowywać urządzenie bez konieczności posiadania Apple Watch. Podczas testów pracownicy początkowo rejestrowali się w systemie Face ID bez masek i okularów, a następnie sprawdzali jego działanie z maską i okularami.

Inne źródło wyjaśniło, McGuire Wood, że pojawienie się tej funkcji może zostać opóźnione i że Apple wyda po pewnym czasie aktualizację oprogramowania, która doda nowość w iPhone 13.

Jak Wam się to rozwiązanie podoba?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top