iphone13pro 5

iPhone 13 to najlepiej sprzedająca się linia smartfonów w ostatnich latach

Nowy raport firmy Consumer Intelligence Research Partners pokazuje, że linia iPhone’ów 13 osiąga doskonałe wyniki, mimo że wersja mini stanowiła zaledwie 3% sprzedaży w II kwartale 2022 roku.

Jak podaje CIRP, iPhone 13 sprzedawał się lepiej niż wszystkie inne smartfony wypuszczone na rynek w ostatnich latach. Te cztery modele odpowiadały za prawie trzy czwarte sprzedaży w kwartale marcowym, podczas gdy ubiegłoroczny iPhone 12 stanowił 61% sprzedaży. Również w tym kwartale iPhone 13 miał najwyższy udział w sprzedaży pojedynczego modelu – 38%, podczas gdy iPhone 13 mini nadal ma niski udział – zaledwie 3% sprzedaży.

iPhone 13 to najlepiej sprzedająca się linia smartfonów w ostatnich latach ciekawostki sprzedaz iphone 13, iPhone 13  Nowy raport firmy Consumer Intelligence Research Partners pokazuje, że linia iPhone'ów 13 osiąga doskonałe wyniki, mimo że wersja mini stanowiła zaledwie 3% sprzedaży w II kwartale 2022 roku. iPhone13 sprzedaz
Sprzedaż iPhone 13.

Starsze modele również nadal przyciągają użytkowników. iPhone 11, iPhone SE 2020 i iPhone XR stanowią 15% sprzedaży w II kwartale 2022 roku.

Analitycy CIRP wyjaśniają, że od czasu, gdy rynek przestawił się na sprzedaż niesubsydiowanych telefonów z umowami ratalnymi, wiek starszych smartfonów wzrósł, choć trend ten stopniowo się odwraca.

W drugim kwartale 2022 roku 20% nabywców zadeklarowało posiadanie tego samego smartfona przez co najmniej trzy lata, w porównaniu z 34% w drugim kwartale 2021 roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top