iphone14 1

iPhone 14 Pro jest wyposażony w nowy układ Snapdragon X65

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max wyposażono w modem Snapdragon X65 firmy Qualcomm zapewniający większą prędkość 5G, niższe zużycie energii i ulepszoną obsługę mmWave.

Układ X65 można zobaczyć na płycie iPhone’a 14 Pro. W tej chwili nie wiemy jeszcze, czy iPhone 14 i iPhone 14 Plus mają ten sam układ modemu, ale generalnie zazwyczaj  wszystkie modele danej serii mają ten sam modem.

Qualcomm zapowiedział modem X65 w lutym 2021 roku z ulepszeniami w zakresie wydajności energetycznej, co poprawi żywotność baterii podczas korzystania z 5G. Ponadto modem X65 jest pierwszym na świecie z 10-gigabitowym systemem antenowym 5G dla smartfonów, umożliwiającym teoretyczną szybkość transmisji danych do 10 gigabitów na sekundę. W maju 2021 roku Qualcomm uaktualnił modem o szerszą obsługę widma mmWave.

Ulepszenia w zakresie efektywności energetycznej modemu X65 i układu A16 Bionic pomagają zatem zoptymalizować czas pracy na baterii w modelach iPhone 14 Pro.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ram

Ile pamięci RAM ma Twój iPad?

Zastanawiasz się, ile pamięci ma Twój iPad? Apple nie udostępnia tych informacji publicznie, ale szczegóły dotyczące pamięci pojawiają się w sieci zaraz po premierze produktu.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry