lightning

iPhone 14 Pro może mieć nowe, szybsze złącze Lightning 3.0

iPhone 14 Pro może zostać wyposażony w nowe szybsze złącze Lightning oparte na USB 3.0, które będzie znacznie szybsze przy przesyłaniu danych.

Choć iPady i ładowarki bezprzewodowe Apple są wyposażone w porty USB-C, firma nie chce zrezygnować ze złącza Lightning w iPhone’ach. Według przecieków, do których dotarł serwis iDropNews, wygląda na to, że Apple pracuje nad nowym, szybszym złączem Lightning opartym na USB 3.0, które pojawi się wraz z iPhone 14 Pro we wrześniu.

iPhone 14 Pro z Lightning 3.0

iPhone 14 Pro może mieć nowe, szybsze złącze Lightning 3.0 ciekawostki iPhone 14 Pro z lightning 3.0, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14  iPhone 14 Pro może zostać wyposażony w nowe szybsze złącze Lightning oparte na USB 3.0, które będzie znacznie szybsze przy przesyłaniu danych. iPhone14Pro onetecpl

Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to oznaczać, że firma Apple będzie korzystać z portu Lightning przez wiele kolejnych lat. Przypomnijmy, że obecnie jest on oparty na technologii USB 2.0, z szybkością przesyłania danych do 480 Mb/s.

Biorąc pod uwagę coraz nowocześniejsze i trwalsze urządzenia, coraz większą pamięć masową i rosnące wymagania dotyczące pracy, wyposażenie kolejnych iPhone’ów w szybszy port Lightning wydaje się całkowicie rozsądnym wyborem. W 2015 roku, tuż przed przejściem na USB-C, firma Apple zintegrowała w niektórych modelach iPada port Lightning oparty na USB 3.0, zapewniając w ten sposób transfer z szybkością do 5 Gb/s.

Nie jest jasne, dlaczego firma Apple tak długo zwlekała z wprowadzeniem nowego złącza Lightning do iPhone’a, przynajmniej w modelach Pro. Firma prawdopodobnie rozważała przejście na USB-C, ale w tej chwili można bezpiecznie stwierdzić, że do tego nie dojdzie.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry