ip14pro1

iPhone 14 Pro – pierwsze testy w Geekbench

iPhone 14 Pro został przetestowany w Geekbench. Zobacz jak wypadł najnowszy procesor Apple A16 Bionic. O ile jest lepszy od poprzednika?

Test benchmarkowy przeprowadzony w Geekbench z modelem iPhone15.3, zidentyfikowanym jako iPhone 14 Pro, pokazuje, że nowy iPhone osiąga wynik jednordzeniowy 1879 i wielordzeniowy 4664. iPhone 13 Pro, w tym samym teście, uzyskał wynik 1707 w trybie jednordzeniowym i 4659 w wielordzeniowym. Porównując oba wyniki można zauważyć, że różnica w wydajności jest bardzo mała.

iPhone 14 Pro w Geekbench

iPhone 14 Pro - pierwsze testy w Geekbench ciekawostki test wydajnosciowy apple a16 bionic, test apple a16 bionic, iphone 14 pro w tescie wydajnosciowym, iphone 14 pro max w tescie wydajnosciowym, Apple A16 Bionic, a6 bionic w geekbench  iPhone 14 Pro został przetestowany w Geekbench. Zobacz jak wypadł najnowszy procesor Apple A16 Bionic. O ile jest lepszy od poprzednika? ip14pro geekbench

Najistotniejszą nowością w układzie A16 Bionic jest fakt, że jest to pierwszy układ Apple oparty na 4nm procesie produkcyjnym. Z kolei układ A15 Bionic, podobnie jak chipy M1 i M2 dla komputerów Mac firmy Apple, bazuje na 5nm procesie produkcyjnym.

Choć skok wydajności, na który niektórzy liczyli, nie nastąpił, Apple twierdzi, że układ A16 Bionic jest “najszybszym układem, jaki kiedykolwiek pojawił się w smartfonie”. A16 Bionic ma wydajniejszy procesor graficzny, który może zapewnić nawet o 50 procent większą przepustowość pamięci dla gier intensywnie wykorzystujących grafikę.

A16 Bionic posiada również nowy 16-rdzeniowy silnik neuronowy, który ma napędzać zaawansowane zadania uczenia maszynowego. Po stronie procesora znów mamy 6 rdzeni jak w A15 Bionic, ale Apple twierdzi, że jest to “nowy 6-rdzeniowy procesor”.

iPhone 14 | iPhone 14 Pro – cena i dostępność

iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będzie można zamawiać w przedsprzedaży już od jutra (9 września). Tydzień później, czyli 16 września smartfony trafią na półki sklepowe. Z iPhone 14 Plus jest nieco inaczej. Ten model będzie dostępny dopiero od 7 października. Polskie ceny najnowszych urządzeń znajdziecie tutaj – iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro i 14 Pro Max – cena w Polsce.

Więcej na temat nowych produktów możecie przeczytać poniżej:

Ktoś z Was zdecydował się na zakup nowego telefonu Apple? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top