iphone14pro 2

iPhone 14 Pro poprawia dokładność GPS

Jedną z wielu nowości w smartfonie iPhone 14 Pro, który trafi na rynek już w najbliższy piątek 16 września, jest poprawa dokładności GPS.

Jak stwierdzono w oficjalnym dokumencie wsparcia, nowy iPhone 14 Pro może odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na częstotliwości L1, jak i L5. Satelity L5 nadają bardziej zaawansowany sygnał, który potrafi skuteczniej niż sygnał L1 przechodzić przez przeszkody takie jak budynki i drzewa. Dzięki połączeniu tych dwóch sygnałów nowy iPhone Pro będzie oferował większą dokładność w zakresie lokalizacji.

iPhone 14 Pro poprawia dokładność GPS ciekawostki iPhone 14 Pro, GPS w iPhone 14 Pro, apple porpawia dokladosc gps w iPhone 14 Pro  Jedną z wielu nowości w smartfonie iPhone 14 Pro, który trafi na rynek już w najbliższy piątek 16 września, jest poprawa dokładności GPS. iPhone14 1

Jak podał rząd USA, obecnie na orbicie znajduje się 17 satelitów pracujących na częstotliwości L5. Zapewnią one, w połączeniu z L1, najlepszy obecnie dostępny sygnał GPS.

Nowość o której Apple nie wspomniało na prezentacji na pewno będzie szeroko testowana przez YouTuberów, więc gdy tylko do sieci trafią pierwsze testy od razu się nimi z Wami podzielimy.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top