iphone14

iPhone 14 z chipem 3 nm? Trudne, ale nie niemożliwe

Według najnowszych plotek, TSMC pracuje nad zapewnieniem produkcji w 3 nm dla procesorów, które będą używane przez Apple na iPhone 14.

Procesor A15 montowany w iPhone 13 jest wytwarzany w procesie 5 nm, ale TSMC jest w trakcie przechodzenia na technologię wytwarzania 3 nm. Produkcja ma rzekomo rozpocząć się jeszcze w 2021 roku, ale do pokonania jest wiele wyzwań. Czip wykonany w procesie 3 nm będzie jeszcze mocniejszy i bardziej energooszczędny, i mniejszy.

iPhone 14 z czipem 3 nm

iPhone 14 z chipem 3 nm? Trudne, ale nie niemożliwe ciekawostki procesor 3 nm, iPhone 14, czip 3 nm, Apple A16 Bionic  Według najnowszych plotek, TSMC pracuje nad zapewnieniem produkcji w 3 nm dla procesorów, które będą używane przez Apple na iPhone 14. iPhone14 2
Czip Apple A16.

Według The Information istnieje jednak ryzyko, że TSMC po raz pierwszy będzie produkować procesory z tą samą techniką produkcji przez trzy kolejne lata, z chipy 3 nm mogą pojawić się dopiero w 2023 roku. Przyszłoroczny iPhone mógłby zatem otrzymać czip w rodzaju A15+, z drobnymi ulepszeniami, ale niczym rewolucyjnym. Pomimo tych opóźnień, TSMC nadal powinno być pierwszym producentem, który wyprodukuje 3-nanometrowe chipy mobilne, przewyższając konkurencję Intela i Samsunga.

Pod względem finansowym współpraca między TSMC a Apple jest coraz silniejsza. Apple odpowiadało za jedną czwartą 48,08 miliarda dolarów całkowitego przychodu TSMC w zeszłym roku, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Ponadto Apple nadal jest traktowane w sposób szczególny, ponieważ TSMC traktuje priorytetowo firmę z Cupertino w dostarczaniu chipów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top