iPhone 15

iPhone 15 może otrzymać modem 5G firmy Apple

iPhone 15 może być pierwszym smartfonem z modemem 5G firmy Apple. Informacje te pojawiły się w artykule opublikowanym przez Wall Street Journal.

Firma Apple jest znana ze swojej tajemniczości, ale jeśli chodzi o zmiany na rynku układów scalonych, nawet firma z Cupertino nie potrafi ukryć swoich posunięć. Dziennik Wall Street Journal donosi o pewnych oznakach tej zmiany w firmie Apple.

Na przykład w 2019 roku firma przejęła większość działu firmy Intel zajmującego się modemami do smartfonów, w tym 2 200 pracowników. W San Diego, rodzinnym mieście firmy Qualcomm, Apple ogłasza nabór na około 140 stanowisk bezpośrednio związanych z opracowywaniem i integracją układów modemów komórkowych. W 2021 roku dyrektor finansowy Qualcomm powiedział, że firma spodziewa się dostarczyć 20 procent modemów 5G używanych przez Apple w swoich urządzeniach mobilnych w 2023 roku, podczas gdy obecnie firma dostarcza prawie 100 procent.

iPhone 15 może otrzymać modem 5G firmy Apple ciekawostki modem 5G firmy Apple, iPhone z modemem 5g firmy Apple, iphone 15 pro, iPhone 15, Apple 5G modem  iPhone 15 może być pierwszym smartfonem z modemem 5G firmy Apple. Informacje te pojawiły się w artykule opublikowanym przez Wall Street Journal. modem5g
Modem 5G firmy Apple.

Biorąc pod uwagę te trzy kwestie, wydaje się, że firma Apple nie tylko opracowuje własny modem 5G, ale także zyska istotną przewagę nad konkurencją, jak wyjaśnia Wayne Lam, starszy dyrektor ds. badań w firmie CCS Insight.

Pierwszą z nich są koszty. Kolejną istotną zaletą, jaką mogłaby uzyskać firma Apple, jest fakt, że dzięki zintegrowaniu swoich modemów na tym samym układzie scalonym z serii A, który zasila jej telefony, mogłaby zmodyfikować je tak, aby były szybsze, wydajniejsze i lepiej działały niż modemy firmy Qualcomm, z których korzysta obecnie.

iPhone 15, o którym mówi się, że ma się pojawić w 2023 roku, będzie więc produktem z wieloma nowymi funkcjami. Oprócz autorskiego modemu spodziewany jest także obiektyw peryskopowy. Co więcej, oczekuje się, że firma Apple wprowadzi nowe wcięcia w ekranie do wszystkich modeli iPhone’ów.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top